З 1 січня 2016 року знизяться податкові ставки – Прем’єр-міністр

1397582116_yak-narahuvati-pdvЗниження ставок податків набуде чинності з 1 січня, тіло Податкового кодексу — з другого кварталу 2016 року.

Про це в ході засідання Кабміну, яке транслював телеканал «112 Україна«, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«У зв’язку з тим, що цей документ має 700 сторінок і він потребує часу для вивчення платниками податків, ми також вчора прийшли до другого компромісу: в прикінцевих положеннях Податкового кодексу всі ставки податків про які тільки що сказала Наталія будуть введені з 1 січня наступного року, тобто ми зменшуємо ставки оподаткування з 1 січня наступного року. Тіло податкового кодексу, яке підготовлено, набуде чинності з другого кварталу наступного року. В українського бізнесу буде три місяці на те, щоб вивчити детально податковий кодекс», — зазначив Яценюк.

Раніше, Міністерство фінансів України презентувало основні пункти компромісною податкової реформи, яка вчора була представлена на Нацраді реформ.

Зокрема, відомство пропонує зменшити ставку ЄСВ з поточних близько 41% до 20% вже в 2016 році. При цьому, фізичні особи будуть сплачувати 0% ЄСВ замість нинішніх 3,6%.

Крім того, пропонується вже в 2016 році встановити ставки ПДФО та податку на прибуток – на рівні 18%. Таким чином, доходи підприємств та фізичних осіб будуть обкладатися податком однаково. Зазначимо, зараз ставка ПДФО становить 15% і 20% для різних категорій платників податків. Також, в 2017 році пропонують знизити ставки ПДФО та податку на прибуток-до 17%. Мінфін має намір до 2018 року скасувати ЄСВ і встановити єдиний податок на зарплату на рівні 20%. Зараз роботодавець сплачує ЄСВ за ставкою приблизно 41%, а працівник – 3,6%.

 

 


 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook