Юристи пояснили, що потрібно враховувати, коли обираєш договір дарування чи заповіт (Відео)

1Під час обговорення спадщини дуже часто виникає питання про те, як краще розпорядитися своїм майном: укласти договір дарування або скласти заповіт.

Крім того, що ці два документи завіряє нотаріус, визначають перехід права власності іншій особі, більше схожого у них немає, повідомляє «Судово-юридична газета».

Особливості двох видів успадкуання такі.

Момент переходу права власності на майно:

- договір дарування: з моменту підписання договору, його нотаріального посвідчення та реєстрації;

- заповіт: через 6 місяців після смерті власника майна.

Можливість скасування або змін:

- договір дарування: дарувальник майна не може змінити своє рішення і повернути його назад проти волі людини, якій майно подаровано. Він може звернутися до суду для визнання договору недійсним, але тільки в межах строку позовної давності (у цьому випадку — 1 рік);

- заповіт: спадкодавець може в будь-який момент змінити заповіт, навіть не повідомивши про це спадкоємця.

Вартість і витрати:

- договір дарування: людина, яка приймає дар, повинен провести оцінку майна, заплатити 1% у вигляді державного мита, податок на прибуток (не потрібен, якщо в дар робить близький родич) і сплатити послуги нотаріуса;

- заповіт: спадкодавець оплачує послуги з оформлення заповіту. А спадкоємець повинен заплатити держмито за оформлення свідоцтва про право на спадщину, податок на прибуток (не потрібен, якщо спадкодавець — близький родич) і сплатити послуги нотаріуса. Також спадкоємця можуть очікувати супутні витрати: сплата боргів спадкодавця, отримання документів, послуги юристів і т.д.

Можливі ризики:

- договір дарування: після укладення договору дарування колишнього власника майна фактично можуть залишити без догляду або без житла;

- заповіт: спадкодавець може в будь-який момент змінити заповіт. Можуть з’явитися родичі, які мають право на обов’язкову частку — непрацездатні чоловік / дружина, діти і т.д. Також спадкодавець міг взяти кредит під це майно, на ньому може бути арешт і т.п.

Можна зробити такий висновок: для людини, яка хоче, щоб право власності перейшло до неї, краще укласти договір дарування.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook