Юрій Юрик: Тернопільська область має всі шанси стати лідером з розвитку бібліотечної галузі в країні

1Тернопільська область має всі шанси стати лідером з розвитку бібліотечної галузі в країні. Про це зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик під час конференції «Дієва бібліотека громади: пошуки майбутнього».

Він наголосив, що робоча група з представників обласних бібліотек та управління культури облдержадміністрації відвідала кожну бібліотечну систему та надала рекомендації, на основі яких громади та райони напрацювали свою стратегію з розвитку бібліотек на 2018 рік. Також Тернопільська облдержадміністрація у 2017 році виділила 300 тис. грн. на придбання програмного забезпечення для створення електронного бібліотечного каталогу у кількох районах області.

Заплановані й конкретні кроки для досягнення завдань. Це – отримані кошти від оптимізації бібліотечних мереж в районах спрямують на оновлення книжкових фондів (5-7 млн грн сукупно по області). «Ці кошти не будуть виводитись із галузі, а спрямовуватимуться виключно на потреби бібліотек. Обласний бюджет вже погодив виділення 500 тис. грн. на закупівлю нових книг у 2018 році», – повідомив Юрій Юрик.

Також за кошти Державного фонду регіонального розвитку (10% від загального обсягу) планується провести модернізацію бібліотек. Для цього пропонується провести конкурс проектів на кращі ідеї модернізації. Планується й ввести в практику застосування мобільних бібліотек, для чого вже в 2018 році закупити відповідний транспорт.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook