Юрій Андрухович зачарує тернополян грою слів, інтонації та жестів

albertЛітературно-музичний перфоманс Юрія Андруховича під назвою “Альберт” тернополяни зможуть переглянути 19 лютого. Початок — о 19 годині. Квитки можна придбати в арт-барі “Коза”. До 16 лютого – за 40 гривень, після – за 60.

На сцену Українського дому “Перемога” обіцяє вийти автор медіа-вистави. Він же – оповідач. У виставі, крім нього, задіяні львівські музиканти – контрабасист Марк Токар і співачка Уляна Горбачевська. Свою роботу знаний український письменник називає грою слів, інтонації та жестів.

Читайте також. На виставках у Тернополі – твори метрів і джазові фантазії польських митців

- Вистава створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів, – пояснює Юрій Андрухович. – У центрі нашого дійства — історія Альберта Вироземського – шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала. І певного осіннього дня року 1641-го його привселюдно спалили посеред львівської площі Ринок…

Гру, за словами автора, доповнює тонка, іронічна, пронизлива графіка Анатолія Бєлова, що оживає під час вистави завдяки роботі vj-group “CUBE”. Таким чином, прем’єра літературного твору відбувається не в друкованому вигляді, а у форматі літературно-музичного перфомансу, що передбачає імпровізацію у музичних, графічних, сценографічних і світлових рішеннях.

Читайте також. Тернопіль: Григорій Шергей презентував книгу про рідне село (Відео, Фото)

За словами Юрія Андруховича, вистава розіграна в дусі середньовічного мораліте, але радше це — мораліте постмодерне: із середньовічного сюжету просвердлені «дірки» в сучасність (алюзії та натяки), комбіновані стилістично різні мелодії та пісні. Наприклад, досить органічно звучить літургічний піснеспів Kirie Elaison (грецьке «Господи помилуй»), середньовічний гімн Dies Irie (лат. «День гніву»), який зазвичай є обов’язковою частиною заупокійної меси, а також — ірмоси — давні духовні «наспіви»

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook