«Якщо США хочуть купити «Мотор Січ» — зазначив експерт Атлантичної Ради Андерс Аслунд — вони мають бути готовими заплатити мізерну ціну 100 мільйонів доларів

8_tnРадник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон під час візиту до Києва застеріг керівництво України від співпраці з Китаєм у галузях, які стосуються національної безпеки. Зокрема, він наголосив, що продаж компанії «Мотор Січі» — це питання, яке є важливим як для України, так і для США, Європи та інших країн, повідомляє «Голос Америки».

«Якщо США хочуть завадити переходу приватної компанії «Мотор Січ» у руки китайців, вони повинні зробити українській стороні конкретні пропозиції, підкріплені конкретними грошима, каже експерт дослідницького центру Atlantic Council Андерс Аслунд:«Компанія «Мотор Січ», можливо, найкраща компанія з виробництва військової техніки в Україні. Вона спеціалізується на виробництві двигунів для гелікоптерів та літаків, так що це дуже цінна компанія. Це приватна компанія, яка продавала більшість своїх двигунів Росії. Втім, останні п’ять років Мотор січ не може продавати свою продукцію Росії через українські санкції, введені проти ворога. Компанія опинилась у поганому фінансовому стані. ЇЇ власнику 80 років. Він побудував цю кампанію, приватизував її, розвинув, а тепер хоче її продати.  Якщо США хочуть її купити, вони мають бути готовими запропонувати гроші. Компанія виставлена на продаж за мізерну ціну 100 мільйонів доларів. Якщо США зацікавлені в ній, вони повинні заплатити ці гроші».

Читайте також: У чиїх руках опиниться компанія «Мотор Січ» — американці очікують на планомірні рішення Зеленського (Відео)

Втім, для того, щоб конкурувати з Китаєм на ринку капіталовкладень, США мають реформувати власні інвестиційні структури наголошує старший директор Центру Пенн-Байдена Майк Карпентер:

«Нажаль, ми не маємо інфраструктури, щоб конкурувати з Китаєм, і це величезна систематична проблема, яку мають Сполучені Штати з точки зору можливості пропонувати стратегічні інвестиції та купувати виробництва.

​»Я чув, що є ряд американських компаній, які зацікавлені у «Мотор Січі» через її високі технології через, її аерокосмічні потужності.»

Читайте також: Радник президента США з питань нацбезпеки прибув до Києва. 

Водночас, для того, щоб привабити західних інвесторів «Мотор Січ» також має провести ряд структурних змін, наголошує експерт «Центру міжнародного приватного підприємництва» Ерік Гонц. Наразі справа про продаж Мотор Січі китайській компанії «Beijing Skyrizon Aviation» перебуває на розгляді Антимонопольного комітету України.

Чому продаж «Мотор Січі» Китаю шкодить національним інтересам та оборонному ринку України. Відео:

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook