«Якщо половина України прийде на схід, ми закінчимо війну за 2 дні», — комбат НГУ «Донбас»

Комбат "Донбасу" "Гал". Фото - 0629

Комбат «Донбасу» «Гал». Фото — 0629

«Нам не оборона Широкіного потрібна, а звільнення нашої землі. Потрібна політична воля. Необхідно назвати війну війною, окупантів — окупантами», — так вважає командир спецбатальйону НГУ «Донбас».

Батальйон спецпризначення Національної гвардії України «Донбас» боронить від ворога підступи до Маріуполя у Широкіному. Там і після підписання Мінських угод гаряче — надто це стратегічне селище як для оборони українського міста, так і для загарбників, які хочуть прорубати Росії сухопутний коридор до Криму.

9 травня у Маріуполі командир батальйону спецпризначення Національної гвардії України «Донбас» з позивним «Гал» взяв участь у святкових заходах, присвячених 70-річчю перемоги над нацизмом у Європі. Із ним поспілкувався журналіст місцевого видання 0629.

Пропонуємо інтерв’ю з «Галом» і вашій увазі.

- Мені подобається Маріуполь, я тут живу. Мені дуже сподобався концерт, дуже сподобалися діти. Правильні діти. Я сподіваюся, що всі діти будуть такими в Україні.

- Опишіть ситуацію в Широкіно, яка зараз склалася?

- Ситуація стабільно важка, як говорять лікарі.

Бойовики порушують перемир’я?

- Я б не називав їх бойовиками або терористами, я називаю їх російськими окупантами. У них немає перемир’я. В кращому випадку може бути кілька годин затишшя, коли у них закінчуються боєприпаси.

- Що зараз потрібно для оборони Широкіного?

- Нам не оборона Широкіного потрібна, а звільнення нашої землі. Потрібна політична воля. Необхідно назвати війну війною, окупантів — окупантами. Після цього вживати всвозможные заходи, які належать за законом. Це загальна мобілізація. До початку війни складу армії був 250 тис. осіб. Ви бачите цю армію тут? Я не бачу. Населення України 46 мільйонів. Якщо половина країни прийде на схід, ми закінчимо цю війну протягом двох днів. Якщо ми будемо тут стояти і вмирати, ми будемо вмирати тут довго. Спочатку ми, потім ви.

У Широкіно досі залишаються мирні жителі, як вони себе там почувають?

- Я думаю, що дуже погано. Я бачив тільки якогось дідуся, який періодично виходить з підвалу, щоб розігнати курей. В саме Широкіно увійти ми не можемо, ми знаходимося на пануючій висоті в західній околиці селища. На нашій території цивільного населення немає.

- Сил достатньо, щоб звільнити Широкіне?

- Широкіне — це просто яма. Ми можемо звільнити його самі силами «Донбасу». Ми це проробляли двічі, виганяючи бойовиків на східну околицю Широкіного. Але нам не потрібне це селище, нам потрібна вся територія України. Для того, щоб рухатися, потрібен комплекс заходів. Це Широкіно, це Саханка, це Комінтерово і далі до кордону.

- Озброєння для цього достатньо?

- Якщо наші партнери, так звані, з Америки та Європи допоможуть, то нам буде легше.

- Де зараз базується батальйон «Донбас»?

- З 17 квітня «Донбас» приписаний до Маріуполю до військової частини №3057. Тепер ми жителі Маріуполя. Місце базування нашого батальйону на сьогодні — це великий біль. Протягом трьох місяців ми живемо практично в нелюдських умовах. З 90 днів нашого перебування в Маріуполі, 60 — ми провели в Широкіно. В інші дні — ми мучимося в аеропорту . Раніше ми думали, що квартирне питання вирішиться протягом двох днів. Зараз почався рух завдяки волонтерам. Командувач сектору «М» прийняв рішення про посилення лінії оборони по узбережжю і виділив нам ділянку відповідальності в Мелекіно, яке після свят ми будемо будувати і займати.

- Як ви ставитеся до демілітаризації Широкіного?

- Насамперед я військовий і виконую накази командування. Але, якщо ви питаєте мою думку, як людини, то можу сказати, що не один з трьох перемир’я та сторона не дотримувалася. Широкіно — це велика яма. Ми зараз знаходимося на пануючих висотах, з яких видно Маріуполь. Наш супротивник знаходиться в ямі. За мінським змовою, Широкіно і Саханка повинні бути нашими. Вони повинні знаходиться за ними в двох кілометрах. Зараз нам пропонують піти з наших позицій на відстань два кілометри. Опинилися в низині. Після цього теоретично противник повинен зайняти ті позиції, які повинні були займати, а Широкіно має бути вільним. Далі вони виходять на наші позиції і розстрілюють не тільки нас, але і Маріуполь. Прямою наводкою. Батальйон «Донбас», полк «Азов» і 37 батальйон Збройних сил категорично проти таких рішень. Жителі Маріуполя теж проти. Вони це показали на мітингу.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook