Що втратить Україна якщо Донбас вийде з її складу (Інфографіка)

im578x383-coverПредставники самопроголошеної ДНР мріють про те, що Донбас колись вийде зі складу України. Ми спробували оцінити вагу Донецької та Луганської областей, аби уявити, що наша держава в такому випадку могла б втратити.

Журналісти проаналізували соціально-економічні показники Донбасу. Ми виділили найбільш красномовні цифри, які ілюструють вагу цього регіону, його потенціал та значення для України.

Отже, внаслідок можливого відділення Донбасу істотно зросте боргове навантаження на економіку України – Донецька та Луганська області в разі відокремлення, навряд чи візьмуть на себе свою частку національного боргу держави. Тобто ВВП України зменшиться, а платити за суверенними боргами потрібно буде стільки ж.

 

Міністерство фінансів України оцінює здатність Донецької та Луганської областей самостійно забезпечувати свої потреби за підсумками 2013 року в 39,8 % і 44,1 % відповідно.

«Ми маємо за доходами у 2013 році по Донецькій області 16,3 млрд грн, в той же час витрати на рівні 41 млрд грн. Таким чином, самодостатність Донецького регіону становить 39,8 %. Це для тих, хто заявляє, що Донецьк годує Україну», — заявив міністр фінансів Олександр Шлапак.

«Луганська область у 2013 році отримала 9,4 млрд грн, загальне фінансування склало 21,3 млрд грн, тобто майже 12 млрд грн Луганщина отримала з державного бюджету. Самодостатність регіону складає 44,1 %», — сказав Шлапак.

Уряд України готовий піти на експеримент і надати Донбасу економічну незалежність, якщо Донецька і Луганська області знайдуть, чим закрити діру в 34 млрд гривень на рік, які на даний момент складають дотації з центрального бюджету. Про це під час національного круглого столу, що проходив у Харкові, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. За словами Яценюка, 34 млрд. гривень — це сума прямої дотації на утримання 180 тисяч шахтарів Донбасу.

Обсяг споживаного країною газу скоротиться на 9,8 млрд куб. м на рік, або майже на 20%.

Частка російського населення скоротиться з 17,4% на початок 2014 до менш ніж 11,5%

За даними перепису 2001 року в Україні було 8334100 росіян, 17,2% від усього населення України. В Донецькій області (1844,4 тис. осіб, або 14,2% від усієї кількості), Луганській (991,8 тис. осіб, або 11,9%).

Читайте також. У Москві вже готуються “захищати” на Донбасі 27 000 громадян Росії

На останніх парламентських виборах ці області разом з Кримом забезпечили 38% отриманих голосів для Партії регіонів.

Джерело: Еспресо.TV.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook