Як зробити Тернопілля пізнаваним — радилися з бізнесменами і студентами (Фото)

Ternopilska_oblНарада з обговорення питань щодо розвитку туризму в Тернопільській області відбулася днями за ініціативи членів громадської ради при департаменті розвитку інфраструктури, транспорту та туризму обладміністрації.

Причому йшлося саме про співпрацю бізнесу, громадських організацій і студентської молоді.

Читайте також. Туристичний логотип стане основою при розробці бренду Тернопільської області

Громадську раду при департаменті представляли її голова Володимир Бурий, Сергій Гунько та Валерій Старичков, який також є представником туристичних операторів. Іванна Романська, Галина Сопронюк і Тарас Королюк висловлювали інтереси туроператорів області, які активно працюють у сфері внутрішнього туризму. На нараді були присутні і студенти-магістранти географічного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка, які проходять практику у департаменті.

Розпочинаючи зустріч, заступник директора департаменту – начальник управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму обласної державної адміністрації Назар Яворський зазначив, що, сповідуючи нові підходи до роботи, управління велику увагу приділяє підготовці молодих фахівців для роботи в туристичній індустрії.

Читайте також. Від реклами на комунальних біг-бордах Тернопіль уже отримав більше 3 млн грн (Відео)

- Незважаючи на значний природний та історико-культурний потенціал, Тернопільщина пасе задніх, — визнав Володимир Бурий. — Головною причиною є небажання усвідомити, що туризм вийшов із площини гуманітарної сфери і, за міжнародним досвідом, він є великою бізнес-площиною.

Фахівець додав, що позитивним прикладом для наслідування є досвід Львова. Якщо у 2002 р. Тернопільщина випереджала Львівщину на 4-5 років у розвитку туризму, то тепер, навпаки, ми відстаємо на 5-7 років. Також пан Бурий поділився прикладами використання туристичного маркетингу, маніпулятивних технологій, які є важливими при розробці турпродукту і які впливають на туристичний попит.

Читайте також. Тернопілля і Чернівеччина розроблятимуть спільні туристичні маршрути

Цікавим був виступ Сергія Гунька, який закликав туроператорів розглядати студентів як потенційних партнерів, а також розповів про підходи до розробки ностальгічних, екскурсійно-пізнавальних турів.

- При розробці турів необхідно використати інформацію, яка зацікавила б туриста, а також дати унікальну назву туру, включаючи при цьому цікаві та маловідомі об’єкти, — наголошує він.

Свою позицію висловив і Валерій Старичков. Він звернув увагу, що туроператори є лише верхівкою туристичного бізнесу. При розробці туристичних продуктів слід пам’ятати про три групи потенційних клієнтів: місцеві жителі, гості із східної і центральної України та іноземні туристи. Закликав студентів проявити ініціативу та креативність, віднайти «родзинки», які зацікавлять і вразять туристів. Оскільки туристична галузь нині — базисна для заробляння грошей, а не лишень складова виховання, пізнання та розвитку особистості.

Читайте також. Тернопілля скористається досвідом Франківщини у розвитку туризму (Фото)

Іванна Романська закликала поставитися до розробки ідей з великою зацікавленістю, адже коли робиш роботу з інтересом, це захоплює інших. Проявивши себе на проектному рівні, студенти можуть легко знайти собі в перспективі роботу за спеціальністю.

За результатами обговорення студентам запропонували до 2 березня напрацювати пропозиції турпродуктів за такими темами:
1. Загадкові місця галицької магії;
2. Гетманські столиці польських королів на Тернопільщині
3. Велотури.

До 10 березня ці пропозиції будуть проаналізовані і після доопрацювання взяті туроператорами на апробацію як пропозиції туристам.

Читайте також. У Тернополі зроблять забавки для туристів – пам’ятки позначать QR-кодами

- Туристична галузь області потребує свіжих підходів, насамперед у налагодженні співпраці бізнесу, громадськості, науки та державних органів. Основні зусилля в області треба зосередити на розробці туристичного логотипу і бренду, кадастру туристичних ресурсів, а також на розробці та представленні туристичних продуктів, – сказав на завершення зустрічі Назар Яворський. — Особливо важливим є впровадження нових механізмів комунікації, спілкування у «Фейсбук», особливо серед іноземних туристів, українських спільнот за кордоном. Потрібні нові підходи до піару краю, Тернопільщина має бути пізнаваною…

Софія Левицька

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook