Як журналісти знайшли книжки із «Новоросії» у Почаївській лаврі (Відео)

лавраНа Західній Україні, просто у церкві продають сепаратистську літературу.

Сепаратисти друкують антиукраїнську літературу на Заході країни під прикриттям Почаївської лаври, стверджують на сайті tsn.ua. Про йшлося у сюжеті програми «Гроші».

Читайте також. На Тернопіллі замислилися, як відродити духовність в усій Україні

Свято-Успенська Почаївська лавра на Тернопольщині підпорядковується Московському патріархату. На її території є дві книжкові крамниці, де продається церковна література. Проте ходять чутки, що тут не всі релігійні книжки вчать людей єднанню з Богом та між собою.

Журналісти придбали кілька книжок і виявили, що серед джерел у них зазначенні деякі сепаратистські сайти, такі як novorossia.org. Найцікавішим виявилося те, що антиукраїнську літературу друкують безпосередньо у лаврі. Таким чином, на цю літературу дає своє благословення митрополит Почаївський Володимир. Проте на питання про книгу владика заявив, що про таку літературу не знав і що церква його жодних «цілей антидержавних» не переслідує.

Читайте також. Почаївська лавра: одні нардепи хочуть приватизувати, інші — вимагають включити її до складу держзаповідника

- То ті, хто це зробили, хай вони поладять, нехай вони стануть перед народом на коліна і попросять прощення, скільки вони біди наробили, — сказав митрополит, звинувачуючи у війні державних керівників. Коли журналіст запитав, кого саме владика має на увазі, той відповів: «Ну, я не знаю, мабуть, наші керівники, вони довели до цього! Церква не довела».

Митрополит Володимир пообіцяв, що дізнається, хто, прикрившись його ім’ям і благословенням, вирішив через церкву поширювати антиукраїнські ідеї серед вірян.

Софія Левицька  

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook