Як українські спецслужби не дали Росії вбити в Києві громадянина РФ Бабченка: всі подробиці операції (Відео)

Аркадій Бабченко на брифінгу в СБУ. Фото - Радіо Свобода

Аркадій Бабченко на брифінгу в СБУ. Фото — Радіо Свобода

І посередник від замовника, і виконавець замовленого Росією злочину затримані.

Вбивство громадянина Росії опозиційного російського журналіста Аркадія Бабченка замовили російські спецслужби і вбити його мали в Києві у день фіналу Ліги чемпіонів. Про це на брифінгу в прес-центрі СБУ ввечері 30 травня розповів сам Аркадій Бабченко, у смерті якого з 20-ї години 29 травня були впевнені всі, крім нього та кількох людей, які проводили цю спецоперацію та знали про неї, включаючи дружину Бабченка.

Як повідомив на брифінгу голова СБУ Василь Грицак, Аркадій Бабченко був не єдиним, чиє вбивство в Україні замовив Кремль: Бабченко мав стати першим із трьох десятків людей.

Читайте також: Стріляли у спину: всі подробиці вбивства у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка (Відео)

Про «замовлення» з Москви на ліквідацію опозиційного журналіста, який утік від путінського режиму в Україну, українські спецслужби дізнались два місяці тому. Перші подробиці випливли, коли СБУ вийшла на виконавця злочину — в якості кілера російський замовник, посередником якого був громадянин України «Г», обрав громадянина України екс-бійця АТО. «Виконавець» почав співпрацювати і далі вже став частиною спецоперації, яку розробляли українські спецслужби, щоб врятувати життя Бабченка. Тепер виконавець «злочину» проходить у справі як свідок. Сам російський журналіст дізнався про те, що стане «живцем», на якого ловитимуть замовника його ж вбивства, за місяць до дати проведення спецоперації.

Бабченко, який раптово і несподівано «ожив», просив на брифінгу вибачення у всіх, хто був майже добу у скорботі за ним, та пояснив, що іншого виходу не бути вбитим у нього не було.

Читайте також: Вбивство Бабченка: сусіди повідомляють нові подробиці (Відео)

Як ішлося на брифінгу, щоб російські спецслужби і їх керівники в Кремлі повірили у те, що «замовлення» виконано і Аркадій Бабченко вбитий, довелося робити фіктивне підтвердження цього у вигляді фото і майже добу робити вигляд, що Бабченка нема серед живих.

Завдяки цьому й затримали у Києві вдень 30 травня посередника, який виконував завдання російських спецлужб, що замовили Бабченка.

Генпрокурор України Юрій Луценко на брифінгу розкритикував тих, хто впродовж майже доби від часу «вбивства» Бабченка давав коментарі та писав у мережі повідомлення про те, що українські спецслужби начебто ні на що не здатні, і вимагав у них вибачень для тих працівників спецслужб України, які безпосередньо провели цю «бездоганну операцію».

Читайте також: Кілер був не один — глава Нацполіції України про вбивство Бабченка (Відео)

Відео затримання в Києві замовника вбивства російського журналіста, а також передачі винагороди «виконавцю» злочину СБУ задокументувала.

Оперативне відео оприлюднила на брифінгу. Також українська спецслужба опублікувала повну версію брифінгу.

ІА «7 Днів-Україна» подає цю повну версію та всі опубліковані СБУ відео, щоб наші читачі з першоджерела змогли дізнатись про всі відомі і оприлюднені факти, як українські спецслужби не дали Росії вбити громадянина РФ Аркадія Бабченка в столиці України та попередили виконання «замовлень» Москви на вбивства в Україні ще трьох десятків людей.
 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook