Як у місті на Тернопільщині вирішили проблему утилізації сміття: досвід успішного господарювання (Фото)

фото: Чортківська міська рада

фото: Чортківська міська рада

У місті Чорткові, що на Тернопільщині, встановили індивідуальні сміттєві контейнери. У мерії вважають, що це шлях до чистого міста.

Керівництво міста намагається знайти рецепт успіху у вирішенні проблеми тилізації сміттєвих відходів. У цивілізованому світі давно діє система: «Плачу за те сміття, що продукую». Саме на такі принципи у близькому майбутньому повинен перейти Чортків, пише Фейсбук Чортківської міської ради.

У листопаді минулого року члени виконавчого комітету прийняли рішення «Про організацію планово-подвірної системи збирання твердих побутових відходів на територіях приватної забудови міста Чорткова». Згідно з ним, кожен власник приватного будинку повинен закупити особистий контейнер для сміття, який знаходитиметься у нього на подвір’ї.

Пілотним районом обрали приватний сектор поруч з «Околицею», що налічує 330 дворів.

Вартість одного бака варіюється від 700 до 1000 грн залежно від країни-виробника та якості матеріалу. Оскільки придбати контейнер за таку суму можуть собі дозволити не всі, у рамках Програми «Поводження з ТВП на території м. Чорткова на 2018-2020 рр.» міська рада через систему державних закупівель «ProZorro» закупила баки для пільгових категорій населення. Згідно з програмою, закуплено 100 сміттєвих контейнерів об’ємом 120 літрів, загальна вартість – 63 495 грн (фото 3)

фото: Чортківська міська рада

фото: Чортківська міська рада

Сміттєвози забиратимуть тверді побутові відходи з баків в залежності від їх накопичення. Відповідно люди платитимуть лише за той об’єм сміття, котрий вони продукують. Для прикладу, якщо 120 літрів сміття забиратимуть раз у тиждень, то ціна за таку послугу становитиме 69,30 грн в місяць. Якщо ж ви забажаєте сортувати відходи, котрі йдуть на вторинну переробку, а це папір, скло – то просто покладіть їх в окремий пакет поруч із баком, їх безкоштовно заберуть у день вивезення.

Також наразі розробляється положення про вивезення негабаритних відходів. Придбавши талон у КП «Чортківський ККП», чортківчани зможуть легально позбутись відходів будівельних матеріалів, старих меблів, сухого листя та деревини. Після того комунальники, згідно з розробленим графіком, вивезуть ваші відходи на місце утилізації.

Це єдиний метод зробити Чортків чистим та охайним.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook