Як тернополяни в Краматорську та Слов’янську навчали дітей робити писанки і розмальовувати кухлі (Фото)

оснТернополяни провели в Краматорську та Слов’янську мистецькі майстер-класи. Переповнені враженнями вони вже повернулися додому.

Нагадаємо, «Молода Просвіта» спільно із Самообороною Майдану Тернопільщини ініціювали заняття для дітей та молоді та разом доставили подарунки від святого Миколая дітям біженців і дітям-сиротам.

Читайте також. Тернополяни повезуть вертеп на Херсонщину – охочі можуть зголошуватися

У такий спосіб тернополяни долучилися до проекту «Відкрий Україну». Його реалізовують активісти із організації «Наше майбутнє», які самі є переселенцями з Донецька.

Тож протягом трьох днів тернопільські майстри Тоня Кутрань і Марія Шаплай навчали техніці писанкарства та художнього розпису торбинок і горнят. Майстер-класи проводили для школярів, молоді, викладачів Краматорська і Слов’янська, а також для сімей біженців.

Активісти скористалися поїздкою напередодні свята Миколая та як його помічники доставили з Тернополя подарунки. Презенти забезпечили координатори кампанії «Миколай про тебе не забуде» та волонтери Самооборони.

Читайте також. Тернопіль: понад 200 експонатів різдвяно-новорічної тематики – руками дітей (Фото)

- На сході ми змогли зробити із друзями кілька добрих справ, а саме: провели майстер-класи, в яких взяли участь майже 120 учасників, завезли передачі військовим і дітям переселенців, мали зустріч із місцевими переселенцями. У цілому трохи відчули ситуацію там, де значно більше проблем, — каже ініціатор акції – тернополянин Святослав Абрам’юк.

Організатори акції висловлюють щиру подяку Тернопільській міській раді, Асоціації кредитних спілок Тернопільщини та іншим небайдужим людям за підтримку.

Читайте також. Тернопіль: понад 250 робіт учнів унікальної школи – в одній експозиції (Фото)

- Ми дуже вдячні, що організації з Тернополя долучилися до нашого проекту, приїхали й провели чудові майстер-класи у Краматорську та Слов’янську, порадували солодкими подарунками діток-переселенців, — розповіла громадська активістка із Краматорська Влада Крижна.

Такі культурні заходи нині, на її думку, вкрай необхідні у містах, що пережили конфлікт. Бо найбільший вплив на свідомість, окрім, звісно, маніпуляції, чинять саме культура та мистецтво для формування системи цінностей та світосприйняття.

Читайте також. Потрібна допомога: тернополяни проводитимуть майстер-класи на сході України

- Пізнання культури країни, традицій наближає людину до формування власної ідентичності, що ґрунтується на любові та повазі до своєї Батьківщини та народу. І, звичайно ж, в нашій єдності — наша сила, — наголошує жінка.

Софія Левицька

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook