Як тернополянам отримати компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг?

commОкрім субсидій, тернополяни нині можуть оформити собі ще й компенсації через значне зростання сплати за комунальні послуги.

Читайте також. “Газ уже подорожчав на 50-60%, але це – не остання хвиля зростання тарифів”, – Віталій Бобрівець

Але розмір призначеної компенсації перераховують щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховують на особові рахунки заявника. Тобто в руки цих грошей не дають!

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014р. №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», яка набрала чинність з 1 липня 2014 року, передбачено надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Слід додати, що готують зміни у вищевказану постанову. Про них ми повідомимо додатково.

Читайте також. Тернополяни воду економити не звикли, але вже над цим замислилися (Відео)

Право на отримання компенсації матимуть сім`ї, в яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім`ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім`ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім`ї належать особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), повідомляє сайт міської ради.

До речі, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць із 1 січня 2014 р. становить: для дітей віком до 6 років 1032 грн, для дітей віком від 6 до 18 років 1286 грн, для працездатних осіб 1218 грн, для осіб, які втратили працездатність, — 949 грн.

Читайте також. Жеки просять підняти оплату за їхні послуги на 50%, бо працюють у збиток (Відео)

Які документи потрібно подати?

Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні, звертається з паспортом в управління соціальної політики з відповідною заявою. У ній необхідно зазначити дати народження, паспортні дані, реєстраційні номери облікових карток платників податків всіх зареєстрованих в приміщенні осіб і види отримуваних ними доходів.

До заяви додають:

- довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої в житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії з управління Пенсійного фонду України у Тернополі та соціальних допомог з управління соціальної політики Тернополя);

- копія трудової книжки (для осіб, які не працюють).

Читайте також. “Зростає ціна газу – “стрибає” тариф на тепло і гарячу воду”, – керівник КП у Тернополі (Відео)

Як розраховують компенсацію?

Компенсацію розраховують як різницю між розміром плати за вказані послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг і субсидій) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до змін цін і тарифів на послуги. При цьому застосовується норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Надання компенсації припиняють:

- якщо заявник не оплачує комунальні послуги (крім випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, що підтверджується відповідними документами) – з місяця, в якому надійшло таке подання;

- якщо заявник приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, що вплинули на встановлення права на компенсацію і визначення її розміру — з місяця, в якому виявили порушення.

Читайте також. Кожен кубічний метр води у Тернополі подорожчає на 2,04 грн (Відео, Графіка)

На який термін призначають компенсацію?

Компенсацію розраховують з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 рр. Розмір призначеної компенсації перераховують щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховують на особові рахунки заявника.

Довідково. Документи для призначення компенсації приймають з 1 липня 2014 р. за адресами: вул. Лисенка, 8, каб. №29, 31, 32, 33 та Лисенка, 8а, каб. №12. У понеділок-четвер —  з 8.00 до 17.00, у п‘ятницю — з 8.00 до 16:00, обідня перерва — з 13.00 до 14.00. Телефон для довідок — 52-14-03.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook