Як хірурги вилікували спинний мозок дитини у лоні матері

1Команда лікарів з Великої Британії успішно виконала операцію, що раніше була недоступною для жителів острова, повідомляє Обрій.

Тріщина спинного мозку виникає тоді, коли кістки ще ненародженої дитини формуються неналежним чином. Так утворюється проміжок, через який спинний мозок стає незахищеним. Спинномозкова рідина витікає, що негативно впливає на розвиток мозку, а з часом призводить і до більш серйозних ускладнень.

Тільки у Британії кожного року народжується більше 200 дітей з таким  діагнозом.

Лікування тріщини спинного мозку зазвичай відбувається після народження, але, як показують дослідження, якщо виконати цю складну процедуру раніше, можна уникнути побічних ефектів. Серед них втрата спинномозкової рідини, яка призводить до паралічу організму та загального погіршення стану здоров’я.

Команду з 30 хірургів координувала професор Анна Дейвід з Університетського коледжу Лондона. Протягом трьох років вона намагалася зробити цю процедуру можливою у Великобританії. Перед тим як потрапити на її операційний стіл, матір дитини зустрічалася з лікарям в США, Бельгії та Швейцарії.

Перед тим як отримати дозвіл на проведення операції, хірурги повинні пройти тривалі навчання. Вперше виправити вроджену ваду хірургічним методом вдалося в США і саме американські хірурги тепер сертифікують колег з усього світу. Тому спершу команда Дейвід тренувалася на спеціальному навчальному об’єкті в Левені (Бельгія), де раніше було проведено понад 40 операцій.

До появи революційного методу проблему витоку рідини вирішували завдяки шунтам, що вставлялися в спинний мозок та блокували канали. На жаль, ця процедура супроводжувалася ускладненнями, що не підлягали виправленню. Відновити функціонування мозку та моторні функції вдається тільки у дітей, які не пройшли процедуру шунтування.

“Зафіксовано випадки, коли діти, що пережили таку ембріональну операцію, починали ходити, хоча ніхто на це навіть не сподівався. Тому надзвичайно важливо, щоб ця процедура була доступною в якомога більшій кількості країн”,- – наголошує професор Дейвід.

Під час процедури на тілі матері робиться надріз просто над місцем розташування спини дитини. Протягом 90 хвилин існує високий ризик початку дострокових пологів, проте кілька дослідних груп вже працюють над пошуком альтернативного методу.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook