Як активісти Революції Гідності «воювали», аби Громадська рада при голові Тернопільської ОДА стала дієвим органом

Віталій Сороколіт - під час засідання Громадської ради

Віталій Сороколіт — під час засідання Громадської ради

ОЗГ «Ядро» стимулювало громадську раду при Тернопільській ОДА до роботи.

Так, 30 вересня ті активісти нарешті зібралися — усього вчетверте за майже два роки існування ради. Останнє засідання консультативно-дорадчого органу при ОДА відбувалося ще 3 липня 2013 р.

Читайте також. Логістичний центр уже має три склади, де приймає допомогу тернополян для Української армії (Відео)

Нагадаємо, з червня представники Об’єднання заради громади «Ядро» вели перемовини із головою ТОДА Олегом Сиротюком про переформатування Громадської ради і прийняття до неї громадських організацій, які народилися після Революції Гідності в Україні. Ще раніше діалог з паном Сиротюком почала ГС «Рада бізнесу Тернопілля», що входить в «Ядро». У всіх коментарях очільник краю обіцяв знайти юридичний механізм для розпуску ради, яка не працює, проте так і не відшукав його.

Під час невдалої спроби зібратися 24 вересня (з’явилося тільки 18 членів із 60-ти – прим.) на засідання завітали представники «Ядра», поява яких через шість днів змусила Громадську раду принаймні набрати кворум – цього разу прийшло понад 30 членів.

Читайте також. Теплі речі для бійців АТО тернополян просять нести на вул. Дністрянського (Фото)

- Після баталій, які відбулися шість днів тому, ми зрозуміли, що ми – дорослі люди, думаємо про свій обов’язок. Після нетривалої перерви в роботі (1 рік і 3 місяці, — прим.) ми все-таки зібралися, щоб показати, що Громадська рада потрібна більше обладміністрації, а не громадськості, тому що через неї можна налагодити діалог із суспільством, — сказав голова Громадської ради при ТОДА Володимир Чубатий.

Представники Громадської ради зібралися для того, аби підтвердити своє перебування в раді і затвердити порядок денний наступного засідання. Утім, виключити неактивних членів так і не спромоглися, хоча Положення про Громадську раду передбачає припинення членства у разі систематичної відсутності на засіданнях без поважних причин — більш ніж двічі. Наразі категорично відмовився від членства у Громадській раді лише один представник.

Читайте також. Автомайданівці “наїхали” на громадську раду при Тернопільській ОДА (Фото)

Вислухали і обговорили пропозиції представників Об’єднання заради громади «Ядро», які прийшли з конкретними пропозиціями.

- Ми всі хочемо бачити у владі нові обличчя, чомусь ніхто не спромігся порушити це питання, а закон про люстрацію вже проголосований, хоч і не вступив у силу. Це – єдиний шлях змінити владу. Друга пропозиція, якої теж ніхто не надав, — це питання війни. От над чим зараз повинна працювати Громадська рада, — зазначив представник ГС «Рада бізнесу Тернопілля» Ярослав Колодій.

Читайте також. Теплі речі для бійців АТО починають збирати у Тернополі (Фото)

Проблему відновлення роботи державного підприємства «Промінь» порушив голова ГО «Майдан Тернопіль» Богдан Брич.

- Свого часу «Промінь» випускав багато корисних речей для військової промисловості, — нагадав чоловік. — Ми просимо, щоб Громадська рада звернулася до голови ОДА з питанням відновлення роботи підприємства. Це — те, чим ми зараз можемо допомогти армії.

Питання, за якими громадськість може співпрацювати із владою, окреслив і представник «Самооборони Майдану Тернопільщини» Юрій Моргун.

- Те, що ми збираємо для армії, тут ми самі даємо раду і допомога влади нам не потрібна, а от що стосується обороноздатності країни, то маю велике питання до військкоматів, до Міністерства оборони та інших. Громада не має важелів на їхню роботу, але їх мають органи місцевого самоврядування і тут ми можемо допомогти. Ми хочемо, щоб Громадська рада при ОДА сформувала відповідні робочі групи, куди ми готові входити і конкретні питання вирішувати, — каже активіст.

Керуючись пропозиціями «Ядра», врешті сформували порядок денний на наступне засідання. Його, як і дату, обіцяли оприлюднити на сайті обладміністрації.

Крім того, представники «Ядра» увійшли до робочих груп для вивчення запропонованих ними питань.

Довідково. Термін дії консультативно-дорадчого органу при ОДА спливає вже 30 січня 2015 р., тож переформатування, схоже, не уникнути.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook