Я дав наказ військовим стріляти під час агресії Росії у Криму — Турчинов

1Після загибелі українського військовослужбовця у Криму, я безпосередньо дав наказ застосовувати зброю, — спікер Верховної Ради Олександр Турчинов.

Про це він заявив в  інтерв’ю Lb.ua. За його словами, керівництво Міноборони попросило продублювати наказ про застосування зброї в письмовому вигляді, і він підписав цей наказ.

Коли почалось захоплення військових частин, та, відповідно до Статуту, наші військові не просто могли, вони повинні були застосовувати зброю у відповідь. Проте, цього не відбувалося, — розповів Турчинов.

Читайте також.  В.о. Президента та парламент не дозволили армії України захистити Крим – екс-міністр оборони

Він пояснив це тим, що українські частини в Криму на 80% комплектувалися контрактниками з числа місцевих, коли почалась окупація вони зрозуміли, що у разі загострення ситуації їхні близькі можуть опинитися в заручниках. Тому були ті, хто відразу перейшов на бік окупантів або склав зброю при першій небезпеці, та ті, хто вистояв. Також за даними Турчинова, під час силового захоплення Криму командири військових частин побоювалися, що в разі застосування зброї їх потім зроблять «крайніми».

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook