«Викреслювати із української культури образ Діда Мороза не варто», — актор з Тернополя (Відео)

дідГоловний Дід Мороз Тернополя Михайло Безпалько – рекордсмен України.

Адже він провів найбільше новорічних ранків у цій ролі. Наступного року виповниться 58 років, як він одягає костюм традиційного зимового персонажа.

Читайте також. Як тернополяни в Краматорську та Слов’янську навчали дітей робити писанки і розмальовувати кухлі (Фото)

Михайло Безпалько Дідом Морозом працювати почав у далекому 1957-му. Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Уявіть собі, юнак, 19 років, як себе почуває. Вийти на гурт дітей, усе — незвичне. Знаєте, ще розруха в Тернополі бкла, ще не дуже й Тернопіль розцвів у 1957-му, — пригадує чоловік.

Традиційних для теперішніх новорічних дійств приміщень тоді не було. Вони з’явилися з часом. Тож спершу актор виступав на ялинках у школах і на підприємствах.

Читайте також. «Філармонія є домом духовного піднесення, очищення, збагачення», — Сергій Тарашевський (Фото)

– То ми як вдягали костюм Діда Мороза 25 грудня, то аж 10 січня його скидали. Удень інколи доводилося грати по 10-12 ялинок. Гуділи ноги, голос сідав, але приходив додому, чайку-кавусі випив, відігрівся, прийняв пігулки від горла, прополоскав і йшов знову вранці, — додає чоловік.

Голос хрипів, але дітвора все-одно приймала радо. Актор ділиться секретами: 50% успіху – хороша Снігурка, а ще 50 – виступ Діда Мороза не позбавлений імпровізації.

– Там виходиш сам-на-сам із дітворою. Треба працювати щиро і правдиво. Трішки сфальшивиш, трішки не туди проведеш – діти тебе не приймуть. Із малечею в садочку треба розмовляти, як з першокласниками, а з першокласниками — як з п’ятикласниками, а з шестикласниками треба розмовляти на «ви», — продовжує тернополянин.

Михайлові Безпальку — вже 76. Проте коли виходить до дітей, каже, наче вдруге народжується. Викреслювати із української культури образ Діда Мороза чоловік не радить. Мовляв, діти заслуговують на кілька свят. І нам, дорослим, забирати у них Діда Мороза – неправильно…

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook