«Вибори-2014″: можна потрапити за ґрати на три-сім років – усе залежить від злочину

porushennjaЗа купівлю та продаж голосів, а також за маніпуляції під час виборчого процесу в Україні тепер можна потрапити за ґрати.

Кримінальна відповідальність наступає навіть за суму, яка перевищує 36 грн 54 коп., підкреслюють у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. “Вибори-2014″: 11 партій, які сплять і бачать, щоб тернополяни їх підтримали

Сьогодні, 23 жовтня, вступає в дію закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян». За словами першого заступника начальника УМВС України в Тернопільській області Олександра Богомола, якщо раніше відповідальність підкуплені виборці не несли, то тепер усе змінилося.

Можна потрапити за ґрати на три-сім років – усе залежить від злочину. До трьох років позбавлення волі загрожує за перешкоджання громадянам вільно голосувати, а якщо заборона тягне за собою ще й погрози, то термін у в’язниці зростає до п’яти років.

Читайте також. “Виборчі дільниці охоронятимуть не лише міліціонери”, – Руслан Балик (Відео)

Від трьох до семи можна потрапити до тюрми за підробку та незаконне виготовлення виборчих документів. Від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років каратимуть тих, хто пропонує винагороду за голос, за відмову голосувати або за передачу свого бюлетеня іншій особі.

Перший заступник начальника УМВС запевнив, що правоохоронці Тернопільщини до нововведень уже готові. Наразі провели додаткові заняття зі слідчими краю. Вироблена давно і методика документування таких кримінальних порушень. Знають слідчі і як їх розслідувати та розкривати.

Читайте також. Виборця, який продав свій голос, штрафуватимуть на суму до 5,1 тис грн

Олександр Богомол стурбований, що зміни до Кримінального кодексу ввели незадовго до виборів. Через це не всі громадяни знатимуть, як і за що вони можуть поплатитися.

Софія Левицька

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook