Вибіркова «забудькуватість»: офіційне урядове видання РФ не внесло у список нагороджених на Каннському кінофестивалі українського режисера фільму «Донбас»

10Український режисер Сергій Лозниця на цьогорічному Каннському кінофестивалі отримав нагороду «Краща режисура» за фільм «Донбас». Про це писали чи не всі найпрестижніші і найвпливовіші світові ЗМІ. Лише офіційне видання уряду РФ – «Російська газета» — продемонструвало дивну «забудькуватість». Як повідомило Радіо «Свобода», із газетної замітки про нагороджених переможців «випало» прізвище українського режисера, який зняв антивоєнний фільм під красномовною назвою «Донбас». Чому так сталося?

Журналісти намагалися з‘ясувати причини, телефонуючи в «Російську газету». У відділі маркетингу та зв‘язків із громадськістю офіційного урядового видання спершу казали, що відсутній їхній керівник, а потім «потім просто не піднімали слухавки».

Скандал набрав обертів у соцмережах. Олексій Медведєв, директор конкурсних програм російського кінофестивалю «Послання до людини», на своїй сторінці написав, що на відсутність свого імені в опублікованому «Російською газетою» списку призерів звернув увагу сам режисер Сергій Лозниця. Медведєв, як і багато інших користувачів інтернету, які прокоментували цю ситуацію, вважає подію актом цензури. Він написав, що «ситуація, мені здається, абсолютно неприпустима. І принципово інша, порівняно з тими цензурними обмеженнями, які вводилися до цього».

 

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook