Вступна кампанія-2015: всі нюанси, які варто знати (Інфографіка, Відео)

вступ-до уваги вступників-напис за дівчиною радісноюУ тих, хто хоче стати першокурсником вишу в Україні, — гаряча пора. Вступна кампанія набирає обертів, а запитань чимало. Ми намагались знайти відповіді на, принаймні, ті запитання, які турбують абітурієнтів найчастіше.

На якому сайті можна подати заяву на вступ в електронному вигляді, як правильно порахувати конкурсний бал; що означає пріорітність при подачі заяви на вступ до вишу і чи може абітурієнт через неправильно обрану ним пріоритетність так і не стати студентом; коли остаточно стане зрозуміло, що проходиш на державну форму навчання, а якщо не проходиш, то чи приймуть із такими балами «на платне» — лише від цих запитань у непосвяченого іде голова обертом.

Для того, аби стало зрозуміліше і ніхто зі вступників нікуди не запізнився, Міністерство освіти і науки України в інфографіці зобразило етапи втупної кампанії-2015.

вступ1Чимало нюансів є цьогоріч у підрахунку балів вступника — так званого конкурсного балу.

У Міносвіти пояснили, що це таке і як він обраховується.

Конкурсний бал – сума балів вступника за кожен сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці. До конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

вступ2вступ3Електронну заяву на вступ до обраного вишу абітурієнт може подати на встаючи з дивана. Зробити це можна на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти МОУ за адресою http://ez.osvitavsim.org.ua/

У Міносвіти також пояснили, кому саме з абітурієнтів варто скористатись саме такою формою подачі документів до вишів і як це зробити.

Порядок подання заяв на вступ до вищого навчального закладу в електронному вигляді

  1. Заяву в електронній формі мають право подати вступники, які бажають взяти участь у конкурсному відборі та не мають підстав для особливих умов участі у конкурсі і зарахування, визначених Умовами прийому та правилами прийому до вищого навчального закладу. Прізвище, ім’я, по батькові вступника у документі про освіту повинні збігатись з прізвищем, іменем, по батькові вступника в документі, що посвідчує особу, а для вступників на основі повної загальної середньої освіти – також у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання.
  2. Для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за електронною адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua.
  3. Під час реєстрації вступник зазначає такі дані: адресу електронної пошти, до якої має доступ; серію та номер документа про освіту, на основі якого здійснюється вступ; номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти); серію та номер документа, що посвідчує особу, та коли й ким він виданий.
  4. Подані вступником дані, що передбачені пунктом 3 цього розділу, перевіряються в Єдиній базі.
  5. У разі збігу прізвища, імені, по батькові вступника у документах, що зазначені в пункті 1 цього розділу, дані про які знаходяться в Єдиній базі, 5 вступник отримує логін та пароль для доступу до особистого електронного кабінету. У разі втрати логіна та пароля вступник може відновити їх за умови звернення до служби підтримки адміністратора Єдиної бази.
  6. Доступ до особистого електронного кабінету вступник отримує після введення свого логіна та пароля на інтернет-сайті за електронною адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua.
  7. В особистому електронному кабінеті вступник вносить до Єдиної бази такі дані про себе: стать, місце проживання, номери телефонів (домашній та/або мобільний) із зазначенням телефонних кодів, середній бал додатка до атестата про повну загальну середню освіту, визначений відповідно до пунктів 2, 5 розділу VII Умов прийому, та обирає вищий навчальний заклад і напрям (спеціальність).
  8. Подана вступником електронна заява відразу відображається у розділі Єдиної бази, до якого має доступ вищий навчальний заклад, обраний вступником. У момент подання електронна заява отримує статус «Зареєстровано в Єдиній базі».
  9. Подана електронна заява може бути скасована вступником в особистому електронному кабінеті до моменту отримання статусу «Зареєстровано у вищому навчальному закладі» або «Потребує уточнення вступником». При цьому електронній заяві встановлюється статус «Скасовано вступником (або вищим навчальним закладом)».

Додамо, що електронна заява із статусом «Зареєстровано в Єдиній базі» має бути розглянута приймальною комісією вищого навчального закладу не пізніше закінчення наступного робочого дня з дати встановлення їй відповідного статусу.

За результатами розгляду заяві буде надано один з таких статусів: «Зареєстровано у вищому навчальному закладі» або «Потребує уточнення вступником».

При встановленні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» буде визначено перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати.

На підставі рішення приймальної комісії вищого навчального закладу про допущення чи недопущення вступника до участі у конкурсному відборі для вступу до вищого навчального закладу уповноважена особа встановлює електронній заяві вступника статуси «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено вищим навчальним закладом» (із зазначенням причини відмови).

Якщо все ж виникають запитання, на які не знаєте відповіді, чи треба уточнити нюанси або ж поскаржитись, Міністерство освіти і науки для цього на період вступної кампанії запровадило гарячу лінію.

Телефони гарячої лінії «Вступна кампанія 2015»: (044) 481-32-15 та 096-444-30-86.

Окрім того, з 10 липня по 28 серпня у Міністерстві освіти та науки відбуватиметься прийом громадян щодо консультування з питань вступу до вищих навчальних закладів України за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 10, кабінет 122.

Брифінг на тему «Особливості вступної кампанії-2015″ за кілька днів до її старту дали Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки; Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи (навчальної роботи) Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Ростислав Подольський, проректор з науково-педагогічної роботи та навчальної роботи Донецького національного університету (м. Вінниця); Петро Яблонський, відповідальний секретар приймальної комісії Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут»; Наталія Радиш, представник Громадської мережі ОПОРА.

У їх словах також, сподіваємось, знайдете для себе відповіді на свої запитання.

Бажаємо успіху вступникам.

Увага! Звук на відео Кризового медіацентру з’являється лише на 3 хв 7 сек.

 

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook