Вселенський патріархат не перериває діалогу з Московським патріархатом

Фото - відкритих джерел

Фото — відкритих джерел

Про те, що Константинополь і далі поминає Московський патріархат «в порядку, встановленому в диптиху», заявила Архієпископія православних російських церков у Західній Європі.

Про це повідомив сайт архієпископії.

«Дорогі брати і сестри, сповіщаємо вас про те, що наша архиєпископія-екзархат, що знаходиться в юрисдикції Вселенського патріархату, полягає в повному спілкуванні з усією Православною церквою. Також повідомляємо вас про те, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує його поминати в порядку, встановленому в диптиху», — йдеться в заяві.

Екзархат Константинополя закликає усіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірних російського екзархату в Західній Європі молитися про єдність Церкви.

«Всі православні віряни можуть брати повну участь у літургійному житті і церковних таїнствах у наших парафіях», — йдеться у зверненні екзархату російських парафій у Західній Європі до вірних.

Читайте також: Повний текст рішення Синоду Вселенського патріархату щодо томосу для української церкви (Документ)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», після того, як Вселенський патріархат минулого тижня вирішив продовжити надання томоса Українські православній церкві, Російська православна церква 15 жовтня зібрала свій синод, на якому вирішила припинити відносини з Константинопольським патріархатом.

Читайте також: Російська і Білоруська православні церкви заявили про розрив відносин із Константинопольським патріархатом (Відео)

Окрім Російсьої і Білоруської православних церков, стосунки з Вселенським патріархатом в Константинополі розірвала й православна церква Таджикистану, оскільки Душанбинська єпархія знаходиться в канонічному підпорядкуванні Російській православній церкві.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook