Вражаюча статистика: з початку 2017 року злочинці вбили близько тридцяти журналістів з усього світу

im578x383-Reporters-Without-Borders_RSF-EPПро це йдеться у звіті організації із захисту журналістів «Репортери без кордонів» (RSF), передає проект розслідувань OCCRP.

Згідно зі звітом, у 2017 році злочинні угруповання вбили 14 журналістів через їх розслідування у Мексиці, Бразилії, Гондурасі, Мальдівах, Росії, Мальті.

У 2018 році — 12 журналістів вбили у Мексиці, Колумбії, Індії, Словаччині, ще чотири вбивства досі розслідують в Мексиці. Однак, наголошується у звіті, ці цифри можуть не відповідати дійсності, передає Громадське.

«У Мексиці поліція і судова система працюють занадто повільно, вони навмисно заарештовують не тих людей, оскільки і наркобарони, і політики хочуть змусити журналістів мовчати», — йдеться у звіті.

За останні два роки «Репортери без кордонів» також зареєстрували 5 спроб вбивства журналістів під керівництвом злочинних організацій.

У звіті зазначено, що найбільшу небезпеку для журналістів наразі становлять дослідження корупції в країнах, де організована злочинність співпрацює з місцевою владою.

«Організована злочинність не бореться з державами, вона прагне злитися з ними. Вона не змагається з владою, а підминає їх під себе і вражає, немов вірус», — зазначив у звіті французький журналіст-розслідувач Фредерік Плокан.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook