ВР звернулась до ПАРЄ із закликом не знімати обмежень з російської делегації

ПАРЄ. Фото з відкритих джерел

ПАРЄ. Фото з відкритих джерел

Російську делегацію у ПАРЄ позбавили низки можливостей за анексію Криму.

Український парламент сьогодні прийняв постанову №9089, що закликає Парламентську асамблею Ради Європи не скасовувати обмеження для представництва РФ у ПАРЄ. Цю постанову, пише 112 Україна, Верховна рада ухвалила, засудивши спробу скасувати обмеження проти російської делегації у зв’язку із ситуацією, що склалася в ПАРЄ.

Таким чином український парламент постановив засудити намагання зняти обмежувальні заходи у відношенні постійної делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій асамблеї та внесення змін до статутних документів, які змінюють засадничі принципи діяльності організації.

У заяві ВРУ звертає увагу на порушення Росією норм міжнародного права.

Зазначається, що у ПАРЕ за політичними мотивами готується рішення, яке дозволить безперешкодно повернутися до ПАРЄ делегації Російської Федерації — при тому, що Росія категорично відмовилася від виконання законних вимог асамблеї.

Депутати Верховної Ради стверджують, що ПАРЄ зможе зберегти авторитет тільки за умови здатності забезпечити провадження власної політики.

«Усвідомлюючи, що нищення інституційних основ означатиме визнання Парламентською Асамблеєю Ради Європи своєї політичної неспроможності слідувати власним рішенням та публічну демонстрацію відходу від цінностей та принципів Ради Європи – верховенства права, демократії та прав людини, змушуватиме Верховну Раду України та її Постійну делегацію у Парламентській Асамблеї Ради Європи здійснити повний перегляд засад, на яких будується співробітництво з Асамблеєю та механізмів такої співпраці», — говориться у заяві

Постанова набирає чинності в день її прийняття.

Нагадуємо, російська делегація у складі ПАРЄ була позбавлена ​​цілої низки повноважень, зокрема права голосу, у квітні 2014 року через анексію Криму та агресію в Донецькій і Луганській областях. Тоді російська делегація припинила свою роботу в складі асамблеї на знак протесту. Москва відреагувала заявою про те, що чинний регламент ПАРЄ утискає інтереси делегацій окремих країн і дозволяє іншим ухвалювати дискримінаційні рішення — наприклад, позбавляти права голосу, відстороняти від участі в керівних органах асамблеї та різних моніторингових місіях, як це було з російською делегацією.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook