ВР запровадила механізм «єдиного вікна» на митниці

митницяЗакон передбачає спрощення процедур при митному оформленні товарів і має унеможливити різні підходи до визначення митної вартості товарів.

Як пеередбачає прийнятий ВР закон №7010, усі дані про товар та його переміщення через кордон будуть вноситись а єдину електронну базу.

Як пише 112 Україна, тепер держоргани, які видали дозвільні документи на митне оформлення зобов’язуються подавати їх в електронному вигляді до державної інформаційної системи «Єдине вікно міжнародної торгівлі». Йдеться про фітосанітарів, ветеринарів, екологів, радіологів та інших контролерів. Зі свого боку, органи доходів і зборів не зможуть вимагати від декларанта дозвільних документів у паперовому вигляді, якщо відповідно до закону вони мають бути у системі «єдине вікно». (У документі формулювання »митні органи» замінили на «органи доходів і зборів»).

На митниці прибрали радіологічний контроль, який наразі здійснюють екологи. Представників екологічної служби будуть викликати, тільки якщо мобільні пристрої прикордонників покажуть перевищення радіаційного фону.

Таким чином, на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони будуть попередньо оглядати товари і за дві години прийматимуть рішення, чи пропустити їх, чи викликати профільних експертів. У разі виклику експерти мають прибути негайно та також за дві години ухвалити рішення, пускати товар, заборонити пропуск чи призначити інспектування/взяття проб/додаткову обробку.

Дані про будь-які прийняті щодо товару рішення вносяться до інформаційної системи «єдине вікно».

Відповідно до законопроекту, автоматизована система управління ризиками (АСАУР) є складовою частиною єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів. Це має унеможливити неконтрольованість та різні підходи до визначення митної вартості товарів.

При тимчасовому вивезенні з України культурних цінностей треба буде надати документи про право на це.

Програмістам спецпідрозділу Державної фіскальної служби передбачається встановити вищі зарплати, у розрахунку станом на 2018 рік: провідному спеціалісту — 35 тис грн, головному спеціалісту — 38,7 тис грн, заступнику керівника — 42 тис грн, керівнику підрозділу — 44 тис грн.

Окрім того, законопроект імплементує в українське законодавство частину положень Конвенції про спільний режим транзиту NCTS.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook