ВР скерувала до КСУ зміни до Конституції України щодо вступу у ЄС та НАТО

Конституція у ВРПісля висновку Конституційного суду ВР має намір прибрати з Основного закону норми, що дозволяють військам інших держав мати військові бази в Україні, а також закріпити в Конституції прагнення України до вступу в ЄС та НАТО.

Відповідну постанову з проектом змін у Конституції України сьогодні прийняв український парламент. Рішення прийнято конституційною більшістю — «за» проголосував 321 нардеп.

Читайте також: Про ЄС і НАТО згадають в українській Конституції

Проект закону №9037, який ВР направила на розгляд у КСУ, передбачає зміни до преамбули Конституції, відповідно до яких Верховна Рада підтверджує європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, пише 112.ua.

У ст. 85 пропонується написати, що Верховна Рада повноважна не тільки визначати засади внутрішньої і зовнішньої політики, а й реалізовувати стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

«Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору», — пропонується передбачити у ст.102.

Кабінет міністрів, зі свого боку, забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Із перехідних положень виключається норма, яка дозволяє іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати існуючі військові бази на території України.

Читайте також: Щорічне послання Президента України у ВР. Повна версія (Відео)

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook