ВР надала пораненим під час Революції гідності такі ж пільги, як учасникам бойових дій

ф1Верховна Рада, прийнявшив цілому законопроек №5697, прирівняла в соціальному статусі постраждалих на Майдані до учасників бойових дій.

Для цього у закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» парламентарі внесли новий розділ про статус постраждалих учасників Революції гідності.

Йдеться про учасників Революції гідності, які отримали тяжкі, середньої тяжкості чи легкі поранення, що не призвели до інвалідності, якщо люди звернулися по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

Цим особам, які матимуть посвідчення «Постраждалий учасник Революції гідності», надали пільги та соціальні гарантії, передбачені для учасників бойових дій.

Дія нового закону не поширується на міліціонерів, спецпризначенців, військовослужбовців внутрішніх військ та представників ЗСУ, яких було поранено в ході Революції гідності.

Крім того, цей проект закону також передбачає визнання інвалідами війни людей, які стали інвалідами від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року і з 1 грудня 2014 року — на території зони проведення АТО, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, і населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

Як передбачає законопроект, порядок надання статусу учасника бойових дій та встановлення зв’язку отримання інвалідності з пораненням або іншим ушкодженням здоров’я буде визначати Кабінет міністрів.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook