«Ворога ми поб’ємо, армія — інша, вона навчилась воювати», — військовий історик з Тернополя (Відео, Фото)

оснПодарунок тернополяни відправили бійцям АТО до Дня Незалежності — БТР-60 (безбаштовий варіант).

Нагадаємо, Тернопільське громадське формування з охорони громадського порядку «Самооборона Майдану Тернопільщини», громада області не вперше передає допомогу бійцям наших частин на передовій.

Читайте також. “Бійцям бракує спіднього, шкарпеток і складного оснащення”, – Самооборона Майдану Тернопільщини (Відео)

- Я радий, що мій давній приятель Юрій Моргун взяв мене в якості фотожурналіста, щоби зафіксувати саме ці моменти для історії, — каже військовий журналіст та історик Ігор Крочак. — Усі хто їхав з допомогою — наші cамооборонці-волонтери заслуговують пошанівку і громада області має знати їхні імена.

Так, 23-26 серпня у вояжі на схід України, у зону АТО взяли участь: Юрій Моргун — керівник поїздки, Микола Мамчур — самооборонівець, художник, Василь Полажинець – само оборонець, Олена Моргун — художник, Андрій Гвоздик, Володимир Гульоватий, Василь Левицький.

- Окремо треба сказати про підприємця Романа Апостола з Теребовлянського району. Це він передав у дарунок одній з частин БТР-60 ПБ технічно-транспортний безбаштовий варіант, — каже Ігор Крочак. – Колись, при скороченні армії техніку купили для транспортних потреб господарства на законній підставі. Хлопці, яким ми його доставили, запевнили нас, що обов’язково дообладнають БТР, і він буде доставляти вантажі до блокпостів. На мій погляд, і його підтвердили офіцери та бійці Назар, Філіп та Андрій (нумерація частини, прізвища бійців з огляду на військову таємницю не вказуються – прим.) зверху можна встановити важкий кулемет і мати таким чином не тільки транспортну, а ще і бойову одиницю для вирішення певних тактичних завдань.

Читайте також. На схід їдуть 130 правоохоронців з Тернопілля – негайно потрібна допомога благодійників

Окрім того, Тернопільська Самооборона довезла до передової  п’ять тонн вантажу. А саме: харчі, вода (мінеральна питна), білизна і багато-багато іншого.

- Була на тих дорогах ще одна пам’ятна зустріч, — пригадує пан Крочак. — Отець Іван Гуня – священик Української греко-католицької церкви вже не вперше приїздить в зону АТО. Привозить ікони, намети, в яких можна облаштувати каплички, спілкується з бійцями. Цього разу він був зі своїми побратимами – воїнами-афганцями з Тернопілля. Вони з волонтерською поїздкою перебували в зоні АТО у кількох наших частинах. Тільки у такі моменти радість зустрічі неможливо описати. Ми усі вилізли на БТР, який ми переганяли і сфотографувалися.

Читайте також. Тернопільське “Ядро” відправить броньовик і санітарне авто в зону АТО (Фото)

Ігор Крочак знову зустрів тернополян на передовій – у частинах ЗС України і добровольчому батальйоні «Айдар».

- Воюють і служать добре, — каже чоловік. — Екіпаж БМП-2 Н-ської частини, у якому служить наш земляк Андрій із с. Сороцьке Тербовлянського району, «літає» на своїй БМПесі так, наче то не фронтові дороги, а трек, а вони — не на важкій бойовій машині, а на ралійній. Це означає одне,  наші екіпажі вже бездоганно володіють бойовою технікою і ворога ми поб’ємо, армія інша, вона навчилась воювати. Так, поважні старші хлопці — зенітники з Гусятинського району, з сіл Личківці та Вікно, Віталій і Іван впевнені у перемозі.

У центрі — отець Іван Гуня. Священик пройшов війну в Афганістані

Останнім пунктом волонтерів був батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Тернопіль». Командир батальйону Володимир Катрук, також передав слова подяки усій громаді Тернопілля за допомогу. Батальйон несе службу справно, бере участь у тих завданнях, які ставить командування, усі — цілі здорові.

Фото — Ігоря Крочака, головного спеціаліста ДАТО, військового історика

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook