Вони шоковані: у США зробили заяву щодо жертв на Донбасі

Сполучені Штати шоковані зростанням кількості жертв серед цивільного населення на Донбасі.

З початку року, 163 цивільні особи постраждали від конфлікту, включаючи 32 вбитими, йдеться в заяві тимчасово повіреної у справах США при ОБСЄ Кейт Бернс. Вона закликала Росію припинити напади на цивільних і безглузде насильство, повідомляє Голос Америки.

«Незважаючи на те, що існує мирний шлях – Мінські угоди, Росія не бажає визнавати свою роль у конфлікті, нехтуючи власними зобов’язаннями, розпалює конфлікт, використовуючи людей, гроші та зброю», — йдеться в заяві.

Читайте також: Чи варто Україні чекати на летальну зброю від США

«Ситуація на сході України розвивається за спадною спіраллю», — заявили у звіті 11 травня голова Спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан та спеціальний представник голови місії ОБСЄ в Україні​ Мартін Сайдік.

«Раз-по-раз вони (Апакан та Сайдік — ГА) приїздять до Відня і закликають до припинення вогню, відведення важкої зброї та розведення сил.

На жаль, будь-які перспективи справжнього припинення вогню залишаються віддаленими; за останні сім днів, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала сотні вибухів в регіоні спостереження», — зазначається в заяві Кейт Бернс.

Представник США Бернс також висловила жаль, що Росія відмовилась засудити події 5 травня, коли керовані Росією сепаратисти тримали спостерігачів ОБСЄ під прицілом і вчиняли дії з сексуальних домагань до спостерігача. «Мовчання Росії означає, що вона, або виправдовує таку поведінку, або замішана в ній», — відзначила Бернс.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook