«Власності Московський патріархат в Україні не має», — Філарет сказав, що буде з двома лаврами

ф1Після надання томосу і створення в Україні єдиної помісної православної церкви храми, які зараз використовує УПЦ МП, перейдуть помісній церкві.

Про це заявив глава УПЦ КП, патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, передає прес-служба УПЦ КП.

Читайте також: Єдина помісна церква в Україні: все, що треба про це знати (Відео)

Серед храмів, які втратить УПЦ МП, будуть і дві лаври — Києво-Печерська і Почаївська, — переконаний Патріарх УПЦ КП.

«Справа в тому, що жодної власності Московський патріархат в Україні не має. Ось взяти, наприклад, Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру — чия це власність? Власність української держави. І держава передала свою власність у користування Української церкви Московського патріархату. Але коли буде тут українську церкву визнано, то лавру — і одну, і другу — передадуть українській церкві. Тому що це українська святиня», – сказав Філарет.

Читайте також: Автокефалія: чому Україна має історичне право на єдину помісну православну церкву (Відео)

Він підкреслив, що Росія і Московський патріархат жодного стосунку до цих святинь не мають, як і до багатьох інших церков, які використовують в Україні.

«Ті парафії, які побудували свої храми за власний рахунок, то це власність цих парафій, а не Росії», – зазначив Філарет.

Читайте також: «Вселенський Патріархат на вашому боці», — виступ представника Патріарха Варфоломія у Києві про надання Томосу Українській православній церкві (Відео)

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook