Владика Давид (Мотюк) розповів, що означає канадський досвід катехизації для УГКЦ

фото: сайт УГКЦ Давид Мотюк

фото: сайт УГКЦ
Владика Давид (Мотюк)

Зокрема, цьому питанню він присвятив свою доповідь на Синоді єпископів УГКЦ, який проходить цими днями  у Львові і Брюховачах, передає Департамент інформації УГКЦ.

Щоби насіння Євангелії пустили коріння, необхідно знати стан серця, розуму і душі тих, хто слухає Слово Боже. А для цього необхідний індивідуальний підхід до кожної людини. Узагальнений підхід до катехизації не спрацьовує в цьому контексті. Таку думку висловив владика Давид (Мотюк), Єпископ-помічник Вінніпезької митрополії УГКЦ, у своїй доповіді «Слово Боже і катехизація. Кому адресована катехизація? Канадський досвід» під час роботи Синоду єпископів УГКЦ, який проходить у Львові-Брюховачах 2–12 вересня 2018 року.

Як приклад, доповідач назвав десять базових принципів катехизації дорослих у Канаді, які Канадська Конференція Католицьких Єпископів сформулювала для євангелізації та катехизації дорослих. Владика Давид вважає, що принципи можуть бути безпосередньо застосованими в контексті УГКЦ у всьому світі.

Насамперед необхідно відновити місійний запал катехитичного служіння в Канаді, адже нині країна знову перебуває на «місійній території», коли Церква більше не може припустити, що християнська ідентичність є домінантною.

Також єпископ радить змінити фокус із дитячої катехизації на дорослу євангелізацію і катехизацію, присвятити час, зусилля і гроші для розвитку інфраструктури для дорослої катехизації та євангелізації, наголосити на важливості формації катехитів, які будуть формувати і тренувати інших для катехитичного служіння. Тренувати і формувати катехитів із перспективи богословських рефлексій, щоб вони могли застосувати власний досвід та інтегрувати його з перспективи віри. Дослідити місцеву культуру та її вплив на нашу дорогу віри. Забезпечити катехитам необхідне тренування, щоб вони відтак могли допомогти людям побачити, як християнські цінності перетинаються з їхньою культурою. Забезпечити катехитам необхідне тренування та необхідні засоби для проголошення Євангелія, з фокусом на комунікацію. Підтримувати катехитів в їхньому служінні. Заохочувати співпрацю між катехитами, духовенством та пасторальними лідерами.

Успіх проповідування Божого Слова, катехизації, на переконання доповідача, цілковито залежить від діяльності Святого Духа. «Однак, коли ми здатні відрізнити різні типи «землі», в якій ми покликані співпрацювати зі Святим Духом, наша робота принесе більше плодів. Наш підхід до євангелізації повинен бути спрямованим на конкретну аудиторію, незалежно від того, чи це місійна робота, чи катехитична робота, чи пасторальна робота», – підсумував владика Давид

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook