Вісім тисяч врятованих життів українськими військовими в ході грузинсько-абхазького конфлікту — про ці події на Приазов’ї презентували фільм «Миротворці. У горах Сванетії» (Фото)

Фото під час перегляду фільму

Фото під час перегляду фільму

Авторський колектив та продюсер Мирослав Гай презентували на Приазов’ї документальну стрічку «Миротворці. У горах Сванетії», повідомляє прес-служба ООС.

Картина яскраво зображує перебіг подій у жовтні 1993 року під час збройної агресії РФ проти Грузії, одразу після розпаду Радянського Союзу.

Події цього протистояння були масштабні та жорстокі. Біженці з абхазького боку перевалу з гірської Сванетії, міста Сухумі та навколишніх районів масово покидали оселі, намагаючись опинитися якомога далі від війни. Від банд озброєних до зубів мародерів вони тікали через Кодорську ущелину, аби дістатися спокійних центральних районів Грузії.

Проте, через різке похолодання та сильну хуртовину тисячі біженців опинилися в пастці. Люди помирали від голоду, поранень та обморожень. Владі Грузії, яка не мала достатньої кількості вертольотів для евакуації потерпілих, залишалося сподіватися лише на диво, оскільки вибратися звідти люди вже не мали ані сил, ані можливості.

Фото під час перегляду стрічки "Миротворці"

Фото під час перегляду стрічки «Миротворці»

7 жовтня Грузія офіційно звернулася по допомогу до України. Надвечір цього ж дня до штабу Військово-Повітряних Сил надійшла шифрограма із розпорядженням Президента України щодо надання допомоги громадянам Грузії. Вже 10 жовтня наші екіпажі здійснили перші вильоти на евакуацію. Працювали парами. Поки перевал ще закривали потужні хмари, витягали тих, хто його перетнув.
У горах Сванетії українці виконали три сотні вильотів. За шість діб виснажливої та ризикованої роботи 106 українських військових авіаторів паралельно доставлено до району лиха майже півтисячі тонн продуктів харчування, медикаментів, теплого одягу та пального.

В результаті проведення Збройними Силами України унікальної миротворчої операції, під час першого грузинсько-абхазького конфлікту наші військові врятували життя майже восьми тисячам біженців.

69767430_661612837664669_2191653976435326976_n

Стрічка українського режисера була презентована в Києві на День Незалежності та вже проїхала десятки населених пунктів. Головне, на думку Мирослава Гая – показати сучасникам, що наші військові завжди були готові прийти на допомогу і своєму, і по справжньому братським народам.

 

 

 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook