Вілкул категорично відкидає звинувачення ГПУ на свою адресу

Фото: dpchas.com.ua Комітет Ради рекомендує позбавити Вілкула недоторканності

Фото: dpchas.com.ua
Комітет Ради рекомендує позбавити Вілкула недоторканності

Олександра Вілкула звинувачують у перевищенні службових повноважень під час перебування головою Дніпровської ОДА в 2011 році. Регламентний комітет Верховної Ради визнав законним подання Генпрокуратури на зняття депутатської недоторканності з народного депутата від Опозиційного блоку Олександра Вілкула, повідомляє 112 Україна.

Під час засідання у понеділок, 8 жовтня, генпрокурор Юрій Луценко описав два епізоди, за якими хочуть перевірити правомірність дій Вілкула.

  Перший випадок стосується його діяльності на посаді голови Дніпровської ОДА в 2011 році. За словами Луценка, тоді Вілкул видав розпорядження про передачу в інтересах ПАТ Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат 15 га і декількох менших ділянок «нібито із земель запасу, а насправді, з земель колективної власності» для розширення кар’єру. За словами Луценка, це спричинило збитки державі в сумі на 486 тис грн.

Другий епізод, за словами генпрокурора, про незаконну заміну земель с/г призначення компанії Артленд на інші комерційні потреби. Генпрокурор заявив, що Вілкул міг давати усні вказівки щодо такої заміни призначення земель, в результаті чого держава недоотримала 5 млн 139 тис грн.

Сам Вілкул заявив, що в першому випадку землі були і залишилися державними, однак були землями запасу, а потім перейшли в оренду, і держава отримувала гроші за їх оренду.

«Фірма Артленд перевела землі з сільськогосподарського призначення в пасовища. Це зробила не облдержадміністрація під моїм керівництвом, а Дніпропетровська райдержадміністрація, до якої я ні фактично, ні юридично не маю ніякого відношення», — пояснив Вілкул ситуацію щодо другого епізоду.

При цьому він заявив, що в 2017 році один із суддів дав дозвіл на прослушку номера телефону, зареєстрованого на нього згідно з контрактом.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook