Віктор Кузяк: «Через кілька років Тернопіль стане центром підготовки олімпійців з веслування»

кузякТаку впевненість висловив президент федерації каное Тернопільщини Віктор Кузяк, коментуючи рішення уряду про підтримку проекту з реконструкції гідротехнічних споруд веслувального каналу в Тернополі та з будівництва «Центру веслувальних видів спорту».

Проект «Водна арена Тернополя» уже отримав схвальні відгуки від громадськості та провідних спортсменів. Сам Віктор Кузяк, у минулому успішний веслувальник, тренер юнацької збірної, вважає, що веслування на байдарках і каное може приносити Україні все нові та нові спортивні перемоги, підвищуючи міжнародний рейтинг України .

— Я пишаюся тим, що в неділю українки Кічасова та Горлова виграли золото чемпіонату Європи на байдарці. Це вже третя медаль нашої збірної на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное. Нагадаю, український каноїст Юрій Чебан на олімпіаді в Ріо виборов блискавичну «золоту» перемогу». Вірю, що через кілька років такі престижні змагання будуть проходити в нас у Тернополі на веслувальному каналі, — каже тренер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віктор Кузяк: «Веслування на байдарках і каное – «золотий» для України спорт»

Як розповів Віктор Кузяк, головна мета проекту «Водна арена Тернопіль» — ефективна підготовка спортсменів — членів національної збірної команди України, збірних команд областей, забезпечення їх участі в міжнародних і всеукраїнських змаганнях, а головне — залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом.

Довідково. Проект з реконструкції гідротехнічних споруд веслувального каналу з будівництвом «Центру веслувальних видів спорту» та інфраструктурою передбачає реконструкцію веслувального каналу в м. Тернополі та будівництво спортивного комплексу, готельного комплексу, стадіонів і спортивних площадок.

Веслувальний канал на Тернопільщині був збудований у 1985-1990 роках. З 1992 по 1997 роки на території веслувального каналу проходили навчально-тренувальні змагання збірної України для підготовки до міжнародних та всеукраїнських змагань, проводилась Міжнародна регата (меморіал) пам’яті олімпійської чемпіонки Ю.Рябчинської з участю спортсменів Угорщини, Румунії, Чехії, Словакії, Польщі, Литви, Латвії, Білорусі, Молдови, Казахстану), а також чемпіонати України. Проте тепер усі споруди в стані повної руйнації. Але збережено водну акваторію, що повністю дозволяє відновити цей об’єкт.

Реалізація згаданого проекту сприятиме розвитку дитячо-юнацького та резервного спорту, спорту вищих досягнень, підготовки національних збірних команд з веслувальних видів спорту, риболовного спорту, а також проведенню спортивних змагань міжнародного та національного рівня, що забезпечить не лише соціальний а й економічний ефект.

Так виглядає веслувальний канал до реконструкції

Так виглядає веслувальний канал до реконструкції

Перша черга проекту передбачає реконструкцію гідротехнічної споруди (водойми каналу), ширина якого становитиме 120 метрів, довжина — 1500 метрів і глибина не менше 7 метрів, реконструкцію пішохідного мосту та укріплення берега. Вздовж каналу буде побудовано причали, велосипедну доріжку, споруджено фінішну та стартові вишки на відмітках 200, 500 та 1000 метрів, трибуни на тисячу глядачів, службові приміщення для суддів, представників засобів масової інформації, тренерів та обслуговуючого персоналу, актовий зал. Спортивний об’єкт міститиме складські приміщення для спортивних і моторних човнів, бокси для команд-учасниць, місця для урочистих подій, стоянок автомобілів, інженерні комунікації, під’їзні дороги, спортивний комплекс з ігровими та тренажерними залами, спортивні та ігрові майданчики.

Так виглядати канал після реалізації проекту

Так виглядатиме канал після реалізації проекту

Загальна вартість проекту 68,6 млн грн, І черга — 34,9 млн грн реалізовуватиметься у 2017 — 2018 рр., на 2017 р. передбачено 17,5 млн грн — з ДФРР 10,5 млн грн, з місцевого бюджету 7 млн грн. ІІ чергу планується реалізувати на засадах державно-приватного партнерства.

 

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook