Відповідальність за нечесні декларації хочуть зробити кримінальною

ДекПосадовці попереднього уряду витрачали в десятки, а то й у сотні разів більше, аніж офіційно заробляли та отримували як дивіденди чи банківські відсотки – такими є результати дослідження, яке оприлюднила днями організація Transparency International.

Дослідники запевняють, що так само перевірятимуть декларації про доходи нового уряду, оскільки вже мають питання до дій чинних урядовців, повідомляє Радіо Свобода.

Начальник відділу антикорупційної політики Мін’юстуАндрій Кухарук наголошує, що нинішнє законодавство дає змогу посадовцям писати неправду, і платити за це лише невеликий штраф, тож його треба змінювати.

Читайте також: Юлії Тимошенко хочеться подати: мізерна зарплата, маленька квартирка і ніяких прибутків

«Ми виносимо на розгляд парламенту законопроект №4556, який вдосконалює антикорупційне законодавство з урахуванням пропозицій Єврокомісії. Декларації посадовців перевірятиме податкова, ті, хто свідомо занижуватиме свої доходи,  потрапляють під кримінальну відповідальність. Ще одна новація – декларування відбуватиметься в електронному вигляді», – розповів посадовець.

Наразі над змінами вимог до декларування доходів працює й Мін’юст та громадські організації. Нові декларації про доходи посадовців включатимуть також інформацію про їхню причетність до бізнесу та політичних організацій, про спосіб життя тощо.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook