Василя Облещука ще офіційно не призначили, а під обласним УМВС – пікет (Відео, Фото)

P4040002-nКандидатура полковника міліції Василя Облещука після другого етапу засідання кадрової комісії МВС пройшла конкурс на посаду начальника управління МВС в Тернопільській області ввечері 3 квітня. 

Читайте також. Головний міліціонер Тернопілля: вибери одного із восьми

І хоча офіційного підтвердження щодо новопризначеного очільника міліції Тернопільщини ще немає, вже вранці 4 квітня під стінами міліцейського управління відбувся пікет. Причому одні люди  - переважно під партійними прапорами – прийшли протестувати проти призначення Василя Облещука, інші – переважно громадські активісти — його захищати.

Нагадаємо, нову процедуру призначення керівників управлінь МВС – на конкурсній основі із врахуванням думки громади — запропонував міністр Арсен Аваков. Наразі вона ще триває у Кіровоградській, Івано-Франківській та Рівненській областях, йдеться на офіційному сайті МВС України.

Читайте також. Якщо відповідаєте вимогам, можете стати працівником патрульної служби

Цікаво, що представники ВО «Свобода», які ініціювали пікет, встигли подати прохання про дозвіл на протестну акцію ще до того, як стало відомо, що в Києві погодилися на кандидатуру Василя Облещука.

Ініціатором пікету був Ігор Костюк. Він і кілька друзів із «Сокола» та інших прихильних до «Свободи» молодіжних організацій принесли шини під будівлю міліції, що на вул. Валовій. Більшість спікерів, які отримували мегафон у руки, — всім відомі: голова обласної організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра, голова міської «Свободи» Роман Навроцький, інші представники цієї політсили, керівник міської організації «УДАРу» Ігор Яворський, представник ВО «Батьківщина» Віктор Мартинюк.

Був там і нардеп від ВО «Свобода» Михайло Головко. Сторону, яка їм опонувала, представляли здебільшого громадські активісти – Тарас Білан, Андрій Любецький, представники «афганців» та чимало інших людей, у тому числі — колишні міліціонери, які добре знають Василя Облещука.

- Ми не просуваємо нині жодну кандидатуру. Ми наразі протестуємо проти тієї людини, яка виконувала злочинні накази – командувала людьми, які били наших активістів біля Пагорбу слави торік 9 травня, під час штурму приміщення ОДА, — каже пан Стаюра.

Він обмовився, що тоді активісти пропонували Василю Облещуку написати заяву на звільнення і не виконувати накази тодішнього начальника УМВС Віктора Сака.

- Ми пропонуємо всім силовикам, яких призначила на посади нова влада, прийти на майдан у неділю – до людей на віче, яке відбудеться о 12 годині, — каже Віктор Мартинюк. – Як на мене, це буде чесно, аби вони прозвітували перед людьми. Нехай народ вирішує, чи вони варті тих посад.

Трохи дивним виглядав виступ генерала Віталія Максимова. Адже колишній керівник обласної міліції теж претендував на посаду, яку передали Василю Облещуку. Виглядало так, що нинішній активіст «УДАРу» образився, що під час конкурсу не обрали його.

Якщо узагальнити думки, які висловлювали громадські активісти, то виходить, що вони підтримують кандидатуру Василя Облещука. Вважають його чесним міліціонером. Більше того, відсутність кривавих побоїщ у Тернополі під час революційних подій вважають саме його заслугою. Мовляв, досвід і авторитет цього чоловіка допомагав стримати гарячі голови і не доводити ситуацію до силових варіантів, як це було у кількох інших областях України.

До речі, ті, хто ініціював пікет, обіцяли зробити свій протест безстроковим – до часу, поки керівництво МВС не призначить іншу людину, замість Василя Облещука. Тож ми будемо стежити за перебігом подій.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook