«Василь Сліпак був трохи вар’ятом», — режисер фільму «Міф» Іван Ясній про неймовірні відкриття про героя АТО (Відео)

ф78 лютого на широкий екран в Україні виходить фільм «Міф» — документальна стрічка про героя АТО оперного співака Василя Сліпака.

Один із двох режисерів фільму Іван Ясній під час презентації кінофільму у Тернополі 1 лютого розповів в інтерв’ю телекомпанії TV-4, що в стрічку увійшли унікальні документальні кадри, в тому числі кадри бою, у якому загинув боєць «Міф». Фільм починали знімати з передової Донбасу.

Читайте також: На Донбасі загинув український оперний співак зі світовим ім’ям (Фото, Відео)

«Ми їхали на передову, домовились з «Розписним» (позивний), який мав кілька кадрів з цього бою, ми домовилися з ним, що заберемо відео з телефону, фотографії. Коли приїхали, почали шукати «Розписного», нам сказали, що він вчора загинув… Відео ми взяли», — розповідає Іван Ясній.

Читайте також: Приїздили артисти Паризької опери — у Львові попрощались із загиблим за Україну бійцем і співаком Василем Сліпаком (Відео)

«І в нашому фільмі, який виходить, вже трьох немає в живих… Інший також, який в нашому фільмі дуже цікаво розповідає про Василя, вже відома в Україні людина — це «Сім’янин» позивний в нього — п’ятеро дітей залишилось», — розповідає про інших загиблих героїв фільму Ясній.

Читайте також: На Мінських переговорах українцям віддали особисті речі вбитого бійця Сліпака

Василя Сліпака — соліста Паризької національної опери, який 19 років жив у Франції і покинув усе, аби боронити Україну від окупанта і загинути за Україну на Донбасі, і стати Героєм України — в Україні за життя знали мало.

Про Сліпака в Україні широко дізнались після того, як вранці 29 червня 2016 року боєць з ДУК ПС із позивним «Міф» загинув під Дебальцевим від бронебійної кулі ворожого снайпера. Виявилось, це був оперний співак, чиєю улюбленою партією була партія Мефістофеля, звідки й позивний «Міф». Виявилось, що то був не тільки видатний оперний співак, який прославляв у світі Україну, виявилось, що то був видатний патріот, який любив Україну не на словах, а  на ділі, і любив так, що готовий був задля неї і жити, і загинути. І жив, і загинув.

Читайте також: Російський снайпер-убивця Сліпака загинув на Донбасі у тому ж бою страшною смертю (Фото, Відео)

Режисер фільму Іван Ясній зізнається, що, як і майже всі в Україні, про Василя Сліпака за життя нічого не знав і відкривав його для себе вже під час роботи над стрічкою, коли на прохання режисерів усі, хто був знайомий зі Сліпаком, почали надсилати відео.

І тут, каже режисер, дивним чином Василь Сліпак став відкриватись авторам фільму так, як відкриється глядачам на показі.

«Ми дуже багато переглянули різного відео, і так весь час ніби спілкуєшся з Василем. І це було настільки легко з ним. Він ніби оживав, і я зараз відчуваю, що він наш товариш», — каже Іван Ясній.

Режисер фільму "Міф" Іван Ясній. Фото - Укрінформ

Режисер фільму «Міф» Іван Ясній. Фото — Укрінформ

Для себе, зізнається Ясній, він зрозумів, що «Василь був трохи вар’ятом»: «Він був дорослою дитиною, він до всіх речей ставився як дитина: дуже правдиво, дуже відкрито, чесно, і він любив завжди все випробовувати… Василь завжди був першим, завжди був ініціатором. Він був максималіст».

Фільм, каже режисер, вийшов дуже різним за емоціями і за жанром. Це одночасно документальний фільм і мультфільм. Документалістика — це те відео, де Василь Сліпак у житті — на сцені Національної французької опери в Парижі, на мітингах в підтримку Майдану, на передовій на фронті Донбасу. А мультфільм — це анімація, зроблена режисерами за відчуттями про Василя Спіпака, який був дуже схожим на юнака з чарівним голосом, здатним руйнувати стіни тюрем, як у книзі Джанні Родарі «Джельсоміно в Країні брехунів».

ф4

На таку анімацію, каже Іван Ясній, Сліпак надихнув режисерів, і саме анімаційна частина стала найскладнішою, бо це тривалий процес — документальна частина фільму була готовою швидше за анімаційну.

«Джельсоміно дуже схожий на Василя, ну і король в нас дуже схожий з Януковичем, один-в-один, на нього ще постійно муха сідає», — розповідає режисер і додає, що загалом фільм дуже різний і за настроєм:

«Десь до середини фільму ви дивитесь як веселий фільм, там є з чого посміятись… В якусь мить фільм перетворюється в музичний фільм, ми слухаємо оперу, дуже динамічно це змінюється. І глядач, який дивиться якість веселі моменти, він розуміє, що в кінці Василь загине і це накладає відбиток».

ф2

«І коли глядач виходить з залу, я думаю, що йде переосмислення того, чим ми займаємось, і за що дійсно загинув Василь Сліпак… Я би дуже хотів, щоби на той фільм, коли він вже буде в прокаті після 8 лютого, пішли люди, які себе тримають трохи осторонь тих подій, які відбуваються на Сході… Не примусити їх йти на війну, ні. Йти до перемоги треба тут спочатку починати. Кожен на своєму місці, я так думаю, повинен щось зробити для цього — змінити країну до кращого», — каже про мету створення фільму про Василя Сліпака режисер Іван Ясній.

Повна версія інтерв’ю з режисером — у програмі «Акценти» на TV-4.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook