В українських прикордонників – поповнення: нільські крокодили «нестимуть службу» на водних рубежах

2Невдовзі у службових собак прикордонників можуть з’явитися  колеги. Вони родом із далекої Африки, однак мають усі шанси завоювати репутацію грізних охоронців кордону. Під наглядом науковців-зоологів прикордонники розпочали експеримент, що дозволить їм у подальшому використовувати  нільських крокодилів, повідомив сайт Державної прикордонної служби України.

Ідею альтернативного застосування рептилій у прикордонній службі підтримали співробітники Одеського зоопарку. Вони ж надали морякам-прикордонникам перших «новобранців». Разом із крокодилами до Одеського загону морської охорони було мобілізовано кваліфікованого працівника зоопарку. Він супроводжуватиме грізних «вихованців» упродовж періоду адаптації, допоки ті повністю освояться у новій ролі.

Рептилії «працюватимуть» винятково  на водній ділянці. Для початку їм довірять охорону прикордонних катерів та кораблів, що базуються на Одещині.

Завдяки надчутливим рецепторам, якими всіяне тіло рептилії, вона здатна реагувати на найменший сплеск води на відстані до ста метрів. А так звана «третя повіка» дозволяє крокодилу стежити за обстановкою під водою. Його довжина – приблизно два метри, і одним ударом хвоста він здатен потопити алюмінієвий човен.

Удавана неповороткість теж нехай нікого не вводить в оману.   До прикладу, аби  вистрибнути з води на висоту до двох метрів, крокодилові знадобиться 200 мілісекунд.  За цей час людина не встигає навіть моргнути.

Прикордонники ж сподіваються, що браконьєрам та контрабандистам,  які останнім часом активно використовують сучасне дайверське спорядження, не доведеться перевіряти щелепи нільського крокодила на міцність. Якщо експеримент виявиться вдалим, то у перспективі крокодили поповнять лави помічників  прикордонників  Херсонського та Ізмаїльського загонів.

Залишається додати, що нині на календарі особлива дата — 1 квітня.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook