В Україні вступив в дію закон про приватизацію держпідприємств

ф1Раніше прийнятий закон № 2269-VIII »Про приватизацію державного і комунального майна» вступає в дію з першого дня після його офіційної публікації. Оприлюднила документ парламентська газета «Голос України» 6 березня.

Закон предбачає продаж низки державних підприємств. Насамперед — Одеського припортового, який не можуть продати вже кілька років. Та купити його,я к і решта українських держпідприємств, представники Росії не зможуть.

Закон містить перелік об’єктів, які не підлягають під приватизацію, зокрема військове майно, майно медзакладів, надра, корисні копалини, води, ліси, ядерні матеріали та установки, метро, державні реєстри, майно Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) тощо. Верховна Рада за поданням Кабміну має затвердити перелік об’єктів, які не підлягають приватизації.

При цьому об’єкти соціально-культурного призначення можна приватизувати тільки за умови збереження виду діяльності. Перепрофілювати можна лише об’єкти, які не працюють понад три роки та перебувають в аварійному стані, але тільки не спортивні заклади, бази олімпійської та паралімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчі та спортивні споруди, лікувальні й лікувально-профілактичні заклади.

Законопроект передбачає спрощення градації об’єктів приватизації — є тільки велика та мала. Вартість об’єктів великої приватизації згідно з даними фінзвітності за останній рік становить понад 250 млн грн. У документі також детально прописано, які об’єкти належать до малої приватизації. Якщо коротко — усе, що не увійшло до великої.

Об’єкти малої приватизації будуть продавати виключно на електронних аукціонах. Порядок їхнього проведення та інші деталі затвердить Кабмін. Порядок та умови продажу об’єктів великої приватизації держвласності також затвердить Кабмін. Особливості продажу об’єктів великої приватизації, що перебувають у комунальній власності, зможуть встановлювати місцеві ради.

Документом передбачено, хто має право бути покупцем, а хто — ні. Зокрема, купляти державні та комунальні підприємства не можуть:

  • потенційні покупці, зареєстровані в офшорних зонах з непрозорою структурою власності (бенефіціарних власників яких не розкрито на 100%),
  • Росія; юрособи, в яких вона має участь, чи підконтрольні їм особи;
  • резиденти РФ;
  • юридичні особи, інформацію про бенефіціарних власників яких не розкрито;
  • фіз- або юрособи, які перебувають під санкціями, а також пов’язані з ними.

Контролювати додержання законодавства при приватизації має Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації, яку повинні створити.

Згідно із законом, оскаржити продаж об’єкта великої приватизації можна протягом 3 років. Упродовж 3 місяців можна звернутися до суду з позовом про відмову в затвердженні протоколу аукціону, визнання недійсними результатів приватизації об’єкта малої приватизації або договору купівлі-продажу об’єкта малої приватизації. Протягом місяця з дня оприлюднення результатів аукціону можна оскаржити рішення органу приватизації про недопущення до участі в аукціоні або про неукладення договору купівлі-продажу з переможцем аукціону.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook