Ліки в Україні подорожчають уже цього місяця (Перелік категорій препаратів)

ліки-таблетки на гривнях абстрактноЛіки в Україні подорожчають уже з початку лютого. Причина — знецінення гривні, що тривало впродовж останнього місяця.

Як заявив у коментарі «Сегодня» виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, оператори ринку, які зараз завозять ліки, уже закладають у їх ціну курс у 30 гривень за долар.

Відтак в аптеках препарати з нових партій у лютому коштуватимуть на 3-5% дорожче, як в січні. Ціна може бути ще вищою, якщо аптеки додадуть у націнці.

За твердженням експертів, подорожчають як імпортні препарати, так і вітчизняні, до складу яких входять закордонні складові.

Подорожчанян торкнеться насамперед знеболювальних і протизастудних, а також серцевих препаратів.

Як розповіла менеджер однієї з мережі аптек Катерина Мащенко, ціни почали перераховувати в січні. Тому нинішнє падіння курсу долара нижче психологічної позначки вже не змінить цінники в аптеках.

«Залишки за старою ціною переоцінювати навряд чи будемо, занадто клопітно. Як будуть змінюватися ціни далі — прогнозувати складно, але кожні 10 копійок у ціні долара — це 5-6 копійок у ціні кожної гривні, яку треба сплатити пацієнтові за ліки», — сказаала менеджер мережі аптек.

За її словами, в лютому не менше, якж на 10-12%, у ціні виростуть:

- Жарознижуючі;

- Знеболювальні;

- Протизастудні;

- Кардіологічні препарати;

- Перев’язувальні матеріали.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook