В Україні почастішали випадки отруєння грибами, — держспоживслужба

фото із вільних джерел

фото із вільних джерел

Зокрема, такий випадок вчора зафіксували на Дніпропетровщині. Повідомляється, що там через отруєння грибами постраждало 9 осіб. Про це повідомляється на офіційному сайті ГУ Держспоживслужби у Дніпропетровській області.

Вора було зареєстровано 4 випадки отруєння грибами, два з яких сталися у Дніпрі, а також один у Павлограді та Петриківському районі.

В одному випадку у Дніпрі постраждали шестеро осіб, в тому числі 2 дитини 15 та 7 років. Перебуваючи на родинному відпочинку в селі Піщанка Новомосковського району діти з дорослими збирали дикорослі гриби (бліда поганка), якими фарширували виловлену в річці рибу, смажили та вживали. Наразі всі одужали та виписані з лікарні.

У другому випадку постраждав підліток 15 років, який вживав смажені дикорослі гриби (маслята), зібрані в лісі під Дніпром. Постраждалий знаходиться на лікуванні.

У Петриківському районі один постраждалий знаходиться на лікуванні після вживання смажених маслят, якими пригостили сусіди.

У Павлограді людина отруїлась через вживання маринованих маслят, які збирали у лісі. Наразі він знаходиться на лікуванні.

Фахівці нагадують, що найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів, сморжів. Особливість отруєнь цими грибами полягає у тому, що ознаки отруєння можуть не проявлятися до 3-х діб після вживання грибів в їжу. Смертельною вважається навіть мінімальна доза отрути вищеназваних грибів.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook