В Тернопільській області влаштовують «полювання» на диких тварин зі сказом

1В області стартує кампанія боротьби з небезпечним захворюванням серед диких тварин.

За повідомленням прес-служби Головного управління Держпродспоживслужби в області,для цього застосують метод пероральної вакцинації. У визначених зонах лісів і полів розповсюджуватимуть принади, які містять високоімунну безпечну вакцину. Робити це будуть буде повітряним методом (літак, гелікоптер).

«Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища. Спеціально вибраний саме такий варіант: використовуються невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, а всередині – активна вакцина. Розкидатиметься вакцина над територією, де проживають дикі тварини, лише над лісами і полями, чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак чи гелікоптер, з врахуванням напрямку вітру та епізоотичної ситуації», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

До роботи залучать авіаційну техніку – багатоцільові літаки АН-2, де вмонтовано спеціальне обладнання, яке в процесі польоту розкидатиме приманки з вакциною у кількості 20 приманок на 1 квадратний кілометр.

Для контролю за якістю через місяць після імунізації буде проведено відстріл лисиць в кількості 2-4 голови на 100 кв. км площі. Також зроблять відбір проб біоматеріалу (кров та фрагменти нижніх щелеп з зубами) для дослідження на якість імунізації.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook