В ООН вважають небезпечним життя 600 тисяч українців, які проживають уздовж лінії фронту

фото із вільних джерел

фото із вільних джерел

Кількість цивільних жертв у зоні конфлікту на Донбасі влітку цього року зросла на 30% у порівнянні з весняними місяцями і становить 105 осіб, пише сайт QHA.

Про це йдеться у Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні за період з 16 травня — 15 серпня 2017 року. Доповідь Верховного комісара ООН з прав людини сьогодні, 19 вересня, презентувала у Києві глава Моніторингової місії ООН в Україні Фіона Фрейзер.

Кількість пов’язаних з конфліктом жертв серед цивільного населення збільшилася у звітному періоді на 30% — 12 загиблих і 93 поранених. Більшість випадків задокументували у травні – червні, тоді як у липні – серпні, під час «хлібного перемир’я», спостерігалося затишшя.

Коментуючи інформацію про жертви, Фіона Фрейзер стримано і позитивно відгукнулася про різні перемир’я — пасхальне, хлібне, шкільне, які час від часу оголошують сторони.

На її думку, такі перемир’я дають цивільному населенню лише тимчасовий перепочинок, однак єдиною можливістю повернути постійний мир на Донбас Фрейзер назвала повне виконання Мінських домовленостей.

Окрім того, в ООН відзначають і певний негативний вплив на мирне населення постійних і, як правило, короткострокових мирних угод: нестабільна ситуація зміцнює атмосферу незахищеності й тривоги.

В ООН констатують, що життя 600 тисяч українців, які проживають уздовж лінії фронту, знаходяться у постійній небезпеці. Нагадаємо, з 16 лютого — 15 травня 2018 року ООН зафіксувала 81 жертву серед цивільного населення.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook