В одній експозиції — майже 70 «революційних» світлин тернопільських фотографів (Фото)

P3200029-nФотовиставка «Революція Гідності» діє у Тернополі в Українському домі «Перемога».

В експозиції — майже 70 світлин знаних тернопільських фотомитців Миколи Василечка, Івана Пшоняка та Ігоря Крочака, повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Тернопілля: у селі досі діє музей, який виник за ініціативи Іванни Блажкевич (Відео)

На знимках — майдани Тернопільський і столичний. Палітра емоцій, образів, символів вражає та змушує затамувати подих перед героїзмом мільйонів простих українців.

- Хочу щиро подякувати авторам виставки, бо їхня робота – безцінна, — наголосив голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк, оглянувши експозицію. — Революція Гідності стала для кожного українця горнилом духу, патріотизму, мудрості. Фотомитцям Миколі Василечку, Івану Пшоняку та Ігорю Крочаку вдалося зафіксувати та увічнити момент перековування народу в єдину націю. Вони стали своєрідними літописцями нової історії України. Історії, створення якої почалося на майданах і триває зараз на східних теренах держави.

Читайте також. Українські строї та намиста Роксолани Шимчук – в одній експозиції у Тернополі (Фото, Відео)

На цю виставку, на думку голови ОДА, батьки повинні приходити разом із своїми дітьми. Вони повинні знати й бачити, як воскресала Україна, пам’ятати і шанувати її Героїв. Очільник також наголосив, що фотовиставка «Революція Гідності» просто зобов’язана стати мандрівною, аби жителі усіх куточків Тернопільщини змогли ознайомитися з нею.

- Ця виставка — тільки прелюдія до ширшої та більшої, яку ми за допомоги інших фотографів плануємо створити та приурочити до першої річниці Революції Гідності, — зазначив Микола Василечко.

Читайте також. Про події 1991 року на Тернопільщині розповідає нова виставка (Фото)

На Київському Майдані він пробув 42 дні. Його фотооб’єктив фіксував для історії і найтрагічніші, і найзвитяжніші моменти боротьби. Деякі фотороботи, згодом викладені в Інтернет, потрапили до французьких видань.

- Світлини цієї фотовиставки – красномовні та важливі для прийдешніх поколінь, — переконаний заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра. – На них навіки закарбовано єдність, мужність, жертовність  українців, силу їхньої віри в перемогу, надію на зміни…

Завдання цієї виставки — нагадати людям про цінності Майдану, за які вони стояли та проливали кров, вважає Іван Пшоняк.

Читайте також. У Тернопіль приїдуть митці, аби працювати з відчуттям єдності у просторі та часі

- Через гостре запалення легень я не зміг поїхати на Майдан до столиці. Але я щодня виходив на наш, Тернопільський майдан. І те, що бачив, надихало. Там панували спокій, зібраність, взаєморозуміння та взаємопідтримка, — каже чоловік. — Незнайомі до цього люди в одну мить стали однією великою родиною.

До річниці Революції Гідності автори фотовиставки планують створити ще й своєрідний фотоальбом про ті події очима фотографів Тернопільщини. Олег Сиротюк підтримав задум фотомитців, а також закликав фотографів з різних куточків Тернопільщини, особливо молодь і дітей, долучитися до розширення вже створеної виставка.

Микола Василечко був на Майдані 42 дні

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook