В НБУ пояснили, чому цього тижня падає гривня

Нацбанк-будівляЕкономічних і фінансових передумов для падіння курсу українських грошей нема.

Як заявили в Національному банку, також жодного стосунку до ситуації на фінансовому ринку не має й націоналізація «ПриватБанку».

Причиною падіння курсу гривні цього тижня є надлишковий попит українців на валюту. Про це йдеться в коментарі заступника голови Національного банку України Олега Чурія, розміщеному на сайті регулятора.

За словами представника НБУ, приплив коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відтік депозитів фізичних осіб з ПАТ КБ «ПриватБанк» з 19 грудня. На готівковому валютному ринку продаж валюти населення продовжує перевищувати її купівлю, а підтримання ліквідності в обсязі 25 млрд грн, яку Нацбанк минулого тижня надав «ПриватБанк», було частково спрямовано на покриття відтоків за депозитами, а також на виконання банком нормативу обов’язкового резервування.

«Загалом фундаментальних передумов для коливань курсу гривні немає – ринкові чинники зараз є сприятливими для валютного ринку. Продовжує надходити виручка від експорту зернових, а також зберігається сприятлива для українських експортерів кон’юнктура на світовому ринку чорних металів та залізної руди», — підкреслив Чурій.

Заступник голови Національного банку України стверджує, що сьогодні на міжбанківському валютному ринку є тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту.

«З одного боку, пропозиція валюти стримує наявність гривневої ліквідності і, відповідно, відсутність необхідності продавати валютну виручку компаній-експортерів, які протягом минулого та поточного тижня отримали відшкодування ПДВ на суму 12,5 млрд грн. З іншого боку, істотно зріс попит на іноземну валюту з боку учасників ринку, викликаний необхідністю компаній робити платежі за кредитами в іноземній валюті в кінці року», — пояснив Олег Чурій.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook