«Декого з бійців не визнають учасниками АТО», – тернополянин Володимир Шевченко (Відео)

P9240029-nПитаннями порушення прав мобілізованих, юридичною допомогою воякам і членам їхніх родин в Об’єднанні заради громади «Ядро» опікується юрист, регіональний координатор Уповноваженого з прав людини ВРУ Володимир Шевченко.

Йшлося про це під час звіту активістів Логістичного центру допомоги Українській армії. Заснували його члени семи громадських організацій Тернополя.

Читайте також. Логістичний центр уже має три склади, де приймає допомогу тернополян для Української армії (Відео)

- Уже є інформація про порушення прав вояків, — каже Володимир Шевченко. – Скажімо, люди повертаються із зони АТО, а в офіційних документах зазначено, що вони перебували у відрядженні десь на Волині. Або взагалі їх не визнають учасниками АТО. Ми готові таким людям допомагати.

Читайте також. Економія газу кажете? Як журналіст чекав 4 місяці лічильник від “Тернопільгазу”

Фахівець визнав, що наразі скарг на ненадання належних пільг бійцям – небагато. Мовляв, люди думають, що нині – не час для цього. До фахівців частіше звертаються з питаннями порушень під час мобілізації. До речі, якщо військовий — на сході, звернутися до фахівців можуть і його родичі.

- Не варто із тягнути, бо потім може бути пізно, — зауважив він. – Краще, якби люди зверталися в місцевий офіс, тоді проблему можна було б вирішити максимально швидко…

Володимир Шевченко розповів і про те, що днями «ядристи» отримали допомогу від медиків Бостона, які є вихідцями з України. Як тільки все порахують та облікують – обладнання піде у зону АТО.

- Ми отримали медобладнання і одноразові препарати для забезпечення шпиталю, — додає Володимир Шевченко. – На митниці чекають розмитнення близько 3,5 тонн такого ж вантажу. Там – хірургічний стіл, мобільний рентген-апарат та інше — все, щоб забезпечити польовий госпіталь. Коштує все близько 195 тис. доларів.

Довідково. Бійцям, які повернулись із зони проведення АТО, приїхали додому у відпустку або на ротацію є можливість надати кваліфіковану психологічну допомогу. Телефон – 097-205-50-55. Про порушення прав мобілізованих повідомляйте Регіональному координатору Уповноваженого з прав людини ВРУ за телефоном – 096-700-39-55.

Софія Левицька         

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook