Усі проблеми України через те, що наша історія писалась у Москві – Леонід Кучма про героїв України й Росії (Фото)

Під час зустрічі із членами клубу керівників Литви Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма наголосив на тому, що Україна без стороннього тиску, зокрема тиску Москви, сама повинна визначитися із своїми героями.

1

Леонід Кучма прийняв литовську делегацію. Серед гостей — Антанас Вальоніс, колишній Міністр закордонних справ Литви; Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки; керівники та власники великих литовських підприємств. Про це пише на своїй сторінці у ФБ прес-секретар Леоніда Макаровича Дарка Оліфер.

2

Торкнулися й питань, що повязані з Росієї. Як сказав Кучма, важливо, аби ми краще знали історію України. Адже всі проблеми – через те, що історія України писалась у Москві, і герої України були намальовані у Москві.

3

«І коли мова йде про Бандеру, то я, взагалі-то, прибічник того, аби історики займалися цими питаннями. Я не відкидаю, що в різних регіонах України можуть бути свої герої. А взагалі оцінка історичних постатей міняється. Я хочу запитати росіян: коли я вчився у школі, то мені казали, що Микола ІІ – кривавий цар, розстріляв 9 січня людей, влаштував криваву неділю. Чому ж тоді ви його зробили святим? У громадянську війну червоні стріляли у білих, білі — у червоних. Зараз ви перевозите з Європи до себе прах царських генералів. А чому нам не даєте можливість, аби в Україні самі розібрались, хто є хто? Так що це дійсно треба робити. Якщо в нас не буде своєї пам’яті, то будемо жити за чужою», — підкреслив Леонід Кучма.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook