Унікальний скарб знайшли будівельники під час ремонтних робіт на Тернопільщині (Відео)

фото: 5 канал

фото: 5 канал

На території Збаразького монатиря знайшли унікальний скарб — 6 кілограмів старовинних монет.

Співробітники Національного заповідника «Замки Тернопілля» досліджують їхнє походження.

«Частина цих монет посортована – це 20 грошів 1923 року. Над іншою частиною ми ще працюємо, миємо їх у розчині столового оцту та солі. Потім миємо у мильному розчинні води», – пояснює молодший науковий співробітник заповідника «Замки Тернопілля» Оксана Пришляк.

Ці монети науковцям передав Юрій Ятищук. Він – водій екскаватора. Розповідає, скарб знайшов під час робіт на території збаразького монастиря отців бернардинів. Монети у скляній посудині були закопані на глибині не більше метра. Загалом 6 кілограмів.

Уже протягом тижня науковці досліджують знайдений скарб. Кажуть, монети польські, виготовлені з нікелю та бронзи номіналом від 1-го гроша до 1-го злотого.

«Найбільше монет є 10 і 20 грошів 1923 року. Також багато є 5 і 2 грош. Років ми поки що ще не визначили. І є 4 монети номіналом 1 грош 1929 року», – зазначає працівниця заповідника.

Знайшли не лише монети.

«Фрагменти горщиків керамічних, черняхівська культура, І-ІІ століття н.е. Яке на певному рівні було нижче від скарбу», – зауважує співробітник заповідника Зоряна Мазуранчик.

Нині знайдені скарби сортують, чистять і вносять до реєстрів. Після всіх досліджень монети стануть експонатами виставкових залів архітектурного комплексу «Збаразького замку».

Подробиці — у репортажі журналістів 5 каналу:

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook