Унікальні артефакти віком півтори тисячі років хотіли таємно вивезти за кордон. Міжнародну банду контрабандистів знешкодили в Києві

1Діяльність міжнародного угруповання контрабандистів, спеціалізацією якого були оборудки з антикваріатом, цими днями оперативники СБУ нейтралізували в Києві. На сторінці у соцмережі вітчизняна спецслужба оприлюднила інформацію про затримання в аеропорту Бориспіль громадянина однієї з країн Балтії, який і був учасником зграї «ловців» артефактів, а до нас приїжджав задля потрібного «товару».

Культурно-історичні цінності  іноземець закуповував у наших колекціонерів задля подальшого переправлення за кордон. У нього оперативники СБУ, як повідомляє відомство, виявили приховані від митного контролю унікальні ювелірні прикраси та елементи старовинної зброї. За висновками експертів вік деяких предметів становить понад півтори тисячі років.
Тривають слідчі дії і в іншому провадженні, відкритому в Миколаєві.  І там співробітники СБУ також спільно з прикордонниками  запобігли контрабанді культурних цінностей до європейських країн. Суть історії, якщо коротко, полягає в тому, щопрацівник однієї з державних установ обласного центру намагався через сервіси міжнародної пошти незаконно переправити за кордон антикварні предмети. Своїх клієнтів ділок підшуковував на спеціалізованих сайтах в Інтернеті.
Оперативники спецслужби задокументували спробу контрабандного відправлення медалей дев’ятнадцятого та двадцятого століть, які мали надійти іноземному замовнику.

До речі, недавно прикордонники на Сумщині запобігли таємному вивезенню з України в Росію старовинних самовара та Євангелія.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook