Українці усіх регіонів, крім Донбасу, бачать загрозу збройної агресії Росії — опитування

4RIAN_00726753.LR.ruПонад 37% опитаних на Донбасі, переконані, що загрози Росія не становить, тоді як 79,6% опитаних громадян України вважають, що існує загроза зовнішньої збройної агресії проти України. Такі результати дало соціологічного опитування «Громадяни України про безпеку: оцінки, загрози, шляхи вирішення проблем» на прес-конференції представив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

За його словами, 76,3% громадян відчувають загрози з боку Росії. При цьому частка тих, хто вказує на існування загрози з боку цієї країни, істотно зросла поріваняно з липнем минулого року (тоді вона становила 22,7%).

Соцдослідження показало, що більшість респондентів вважає, що не існує загрози Україні з боку Європейського союзу та США (на це вказали відповідно 60,9% і 54,2%, наявність загрози з їх боку констатують лише відповідно 20,1% і 24,9% опитаних).

На наявність загрози з боку Росії вказує переважна більшість жителів усіх регіонів, крім Донбасу. На Донбасі респонденти, які вказують на наявність такої загрози, становлять 35% опитаних (приблизно стільки ж, скільки і тих, хто її заперечує — 37,8%). Загроза з боку США і ЄС оцінюється жителями Донбасу також відносно низько (відповідно 36,6% і 28,1%).

Згідно дослідження, переважна більшість опитаних вказують на існування загроз з боку Росії в енергетичній (78,8%), інформаційній (72,5%) сферах, на існування військових загроз (78,6%), на прагнення Росії дестабілізувати економіку України (76,6%) та політичну ситуацію в Україні (75,7%).

Дослідження було проведено з 5 по 10 вересня 2014 року. Було опитано 2014 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму.

УНН

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook