Українці мають заплатити на 50 млрд. більше — податкова

Громадянин! Задекларуй доходи! Фото: finance.ua

Громадянин! Задекларуй доходи!
Фото: finance.ua

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко заявляє, що держава недоотримує величезні суми з податку на доходи фізичних осіб.

“Ми провели аналіз: недонадходження цього податку в Україні становить від 23 млрд грн до 49 млрд грн. Це і так звана зарплата в “конвертах”, і не відображені в деклараціях доходи з іноземних джерел, оренди нерухомості”, – заявив він.

На його думку, виправити ситуацію має загальне декларування доходів громадян.

“Ми орієнтуємося на те, щоб зробити процес декларування максимально простим. Це важливо! В ідеалі платнику достатньо буде зайти в електронний кабінет, де вже буде сформована декларація. Йому залишиться тільки підтвердити або відкоригувати дані і відправити їх, поставивши електронний підпис.І одразу ж за допомогою інтернет-банкінгу заплатити гроші, витративши на всю процедуру не більше 10 хвилин. Це в ідеалі”, – сказав Клименко.

З його слів, зараз у міністерстві напрацьовуються різні моделі декларування, що потім будуть винесені на громадське обговорення, за допомогою якого чиновники мають намір прийняти рішення щодо спірних питань.

“Наприклад, візьмемо віковий ценз. Природно, що до людини, яка отримує одну пенсію, у міністерства питань не буде. Але тут теж не все однозначно. За нашими даними, в Україні 104 тис. громадян віком за 65 років володіють інвестиційними активами на суму більш ніж 43 млрд грн. Чи можемо ми однозначно в такому випадку виключити їх з декларування?” – Пояснив Клименко.

За матеріалами: finance.ua.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook